وام ۵۰ میلیونی مسکن زوجین و ناتوانی در پرداخت اقساط

دغدغه ، دولت محترم در تامین مسکن به جوانان و زوجین جهت تشویق به ازدواج و تحکیم خانواده تحسین برانگیز است ، مسکن یکی از دغدغه های اجتماعی و ترس جوانان از گرایش به ازدواج است ، در بسیاری موارد نیز باعث گردیده تا خانواده های از هم بپاشند.

مدیر مرکز برنامه ریزی بانک مسکن اعلام کرده که وام ۵۰ میلیونی به زوجینی که از ۱۷ دی ماه سال جاری ازدواج کرده اند را شامل می شود و این وام ۱۵% سود داشته و مدت زمان باز پرداخت آن ۱۲ سال می باشد.

حال به سیستم محاسبه آنلاین سود تسهیلات مراجعه می نماییم تا مشاهده کنیم ماهیانه این زوج خوشبخت چقدر باید در ماه اقساط پرداخت نمایند.

مدت ۱۲ سال برابر است با ۱۴۴ماه پرداخت اقساط ، با سود ۱۵% ، همان گونه که در تصویر ذیل مشاهده می فرمایید ، این زوج باید ماهانه ۷,۵۴۷,۱۹۲ ریال باید به بانک پرداخت نمایند.

سود تسهیلات

البته مدیر مرکز برنامه ریزی بانک مسکن گفته اند که این زوجین می توانند ۱۰ میلیون تومان هم به صورت همزمان وام جعاله مسکن دریافت نمایند ، اگر ۱۰ میلیون تومان را هم به وام اضافه نماییم اقساط ماهیانه این زوج ۹,۰۵۶,۶۳۰ ریال می باشد.

زوجی که در آستانه زندگی باید به خاطر صاحب مسکن شدن ماهیانه تقریبا ۱ میلیون تومان بدهی داشته باشند ، اشخاصی که جوان هستند و در یک شهر و یا رویتای معمولی میزان درآمد یک خانواده چقدر است که توان پرداخت چنین اقساطی را داشته باشد.

پیشنهاد ما به دولت خدمتگذار تدبیر و امید این است که اولاً باید شرایط پرداخت وام در کلیه شعب بانکها یکسان سازی شده و تسهیل شود.

ثانیاً این وام را با سود ۴% پرداخت نماید که همه بتوانند از این امکانات استفاده کنند ، در چنین وضعیت گرانی ، همه مردم و خانواده های آنها با مشکلات عدیده اجتماعی و اقتصادی مواجه هستند و مطمئناً ناتوان در پرداخت اقساط تسهیلات خواهند بود.

در چنین شرایطی هر خانواده باید حدود ۱ و نیم میلیون تومان درآمد داشته باشد تا بتواند صاحب خانه شود.

لطفاً نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *