حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۲۴ فروردین , ۱۴۰۰ 2 رمضان 1442 Tuesday, 13 April , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 3799 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 99×
۰۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۹
شناسه : 321
بازدید 239
0

حجت الاسلام مراغه ای : در این برهه از زمان برگزاری عزاداری اباعبدا… (ع) احیای امر ولایت فقیه است حجت الاسلام مجتبی مظلومی مراغه ای با حضور درجمع عزاداران مسجد امام جعفر صادق (ع) شهرستان ویژه مراغه گفت : در این برهه حساس از زمان برگزاری مراسمات عزاداری ابا عبدا… الحسین (ع) احیای امر ولایت […]

پ
پ

حجت الاسلام مراغه ای :

در این برهه از زمان برگزاری عزاداری اباعبدا… (ع) احیای امر ولایت فقیه است

حجت الاسلام مجتبی مظلومی مراغه ای با حضور درجمع عزاداران مسجد امام جعفر صادق (ع) شهرستان ویژه مراغه گفت : در این برهه حساس از زمان برگزاری مراسمات عزاداری ابا عبدا… الحسین (ع) احیای امر ولایت فقیه است.

به گزارش وب سایت شخصی حجت الاسلام مجتبی مظلومی مراغه ای ، ایشان در این مراسم که پس از دعای توسل برگزار شد ، با اشاره به مسئله مهم و حساس ولایت فقیه ، احیای این امر را لازم و ضروری خوانده و برگزاری هر چه باشکوه تر مراسمات عزاداری را احیای امر ولایت فقیه دانست.

مظلومی مراغه ای گفت : یکی از بارزترین امتیازات امام حسین (ع) نسبت به سایر ائمه هدی (ع) حتی نبی مکرم اسلام (ص) رسوخ محبت امام حسین (ع) در دل مردم است.

وی با اشاره به حدیث نبوی ان لقتل الحسین (ع) حراره فی قلوب المومنین لا تبرد ابدا گفت : همه ائمه ما در علم ، شجاعت ، قدرت و … برابر هستند اما امتیاز امام حسین (ع) این است که با بردن نام ایشان قلوب مومنین دگرکون می شود ، این امتیاز ویژه امام حسین (ع) است که مردم محبت ویژه ای برای سید الشهداء دارند.

وی در ادامه گفت : متوکل عباسی که یکی از زمامداران ظالم عصر خود بود تصمیم گرفت هر چه به زیارت امام حسین (ع) می رود باید دست راستش قطع شود ، شیفتگان حضرت یکی پس از دیگری با سپردن دست راست خود به جلاد به زیارت حضرت می شتافتند ، روزی عاشقی آمد و دست چپ را جلو آورد ، جلاد گفت دستور بر بریدن دست راست است ، آن شیفته ابا عبدالله الحسین (ع) در پاسخ گفت که دست راست خود را در گذشته داده و حاضر است برای زیارت ارباب خود دست چپش را نیز نثار حضرت بفرماید ، این خود یک نمونه بارز از محبت ویژه بر اباعبدا… الحسین (ع) است.

ایشان امتیاز دیگر امام حسین (ع) را در قرار گرفتن شفا در تربت امام حسین (ع) معرفی کرده و گفت : تربت امام حسین (ع) شفای دردهای بی درمان است ، احدی از انسانها حق ندارد از تربت امیرالمومنین (ع) را بخورد ، حکم فقهی آن حرام است ، اما می بینیم ائمه به ما دستور داده اند که می توان از تربت امام حسین(ع) به قصد استشفاء استفاده کرد.

ایشان افزودند : چهار فرسخ در چهار فرسخ که حدود ۲۱ و نیم کیلومتر در ۲۱ و نیم کیلومتر از تربت کربلا شفاء برای مومنان است ، آیت ا… خویی مجلس عزای امام حسین (ع) را به خاطر اینکه نمی توانست به درس مشغول شود تعطیل کرد ، نور چشمانش کم کم دچار عارضه می شد ، همسر ایشان در خواب دیدند که اگر از تربت امام حسین (ع) به چشمش بزنند خوب می شود ، پس از بیداری کمی از تربت کربلا را در آب حل نموده و به چشمان ایشان ریختند و چشمانشان شفا یافت.

مظلومی مراغه ای گفت : عزاداری امام حسین (ع) در تمام اعصار و زمانها مطلوب بوده است به گونه ای که در زمان امام صادق (ع) عزاداری برای حضرت ممنوع بود ، امام صادق (ع) در هرکجا محلی مناسب پیدا می کردند برای امام حسین (ع) مجلس عزاداری می گرفتند.

ایشان به روایتی اشاره نموده و گفتند : شخصی به حضور امام صادق (ع) رسید ، حضرت سوال کرد که آیا برای امام حسین (ع) مجلس برپا می کنند ، آن شخص پاسخ داد بلی ، امام صادق (ع) فرمودند ، این امر احیای امر ولایت است ، به این مراسمات اهمیت ویژه ای بدهید.

مظلومی مراغه ای گفت : آنان که در این برهه حساس به فکر احیای امر ولایت فقیه هستند ، مجلس عزاداری برای امام حسین (ع) برگزار کنند که این خود در  احیای امر ولایت فقیه موثر است.

حجت الاسلام مجتبی مظلومی مراغه ای ادامه دادند : حیات اسلام مدیون خون امام حسین (ع) است ، به گونه ای که اگر امروز تشیع و اسلام هست ، به خاطر خون سیدالشهداء می باشد.

وی با اشاره به مجلس ولید گفت : مروان بن حکم خواست از امام حسین (ع) برای یزید ملعون بیعت بگیرد که امام فرمودند : با روی کار آمدن یزید اسلام در خطر عجیبی افتاده است.

ایشان یکی دیگر از امتیازات امام حسین (ع) محبت ویژه پیامبر به امام حسی (ع) دانسته و گفتند : پیامبر (ص) محبت ویژه ای به امام حسین (ع) داشتند به گونه ای پیامبر (ص) بر فراز منبر بودند که امام حسین (ع) وارد مسجد شد ، پیامبر از منبر پایین آمده و ایشان را در آغوش گرفتند و محبت کردند.

وی با اشاره به روایتی گفتند : پیامبر (ص) به کرات به امام حسین (ع) می گفتند ، انت الامام ، ابن الامام ، اخوالامام ، تسعه من ولدک ائمه ابرار تاسعهم قائمهم ؛ ای حسین (ع) تو امام هستی ، پدرت امام است و برادرت امام هست ، و نه نفر از فرزندان تو امام هستند ، نهمین آنها کسی است که قیام خواهد کرد.

مظلومی مراغه ای ادامه دادند : گناه امروز شیعه شرمندگی امام زمان (ع) است ، امروز باید شیعه کاری کند که امام زمان (ع) در مقابل خداوند متعال شرمنده نشود.

وی در ادامه گفت : سید ابن طاووس نقل می کند که روزی در سرداب مقدس شنیدم که امام زمان (ع) می کرد و با گریه زاری می گفت ، خدایا شیعیان ما گناه می کنند و ما را در پیش خدا خجالت زده می کنند ، خدایا این شیعیان ما را هدایت کن و از گناهانشان بگذر.

ایشان در پایان گفتند : ما باید کاری کنیم که ولی عصرمان در مقابل خدا شرمنده نشود و این امر با اصلاح فردی و مداومت دراصلاح کردار و رفتار روی خواهد داد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.