عملکرد شورای نگهبان همانند عملکرد نبض در بدن است

شورای نگهبان قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران یکی از شوراهای مورد وثوق و اعتماد ملت بزرگوار ایران بوده و همانند عملکرد نبض در بدن انسان بوده است.
پس از آنکه جمهوری اسلامی ایران با همت بلند مردان و زنان مسلمان به رهبری بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) در بهمن ماه ۵۷ به ثمر نشسته و در ۱۲ فروردین ۵۸ اعتماد عمومی ملت ایران ، حیات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در دنیا تثبیت شد ، رگ های ملت مستضعف در سراسر دنیا امیدوار گشت.
پیروزی ملت ایران در آن حماسه شگرف آغاز جدیدی بر تحول نظام مقدس اسلامی و ارائه الگویی مبتنی بر قوانین اسلام شد در این حال نیاز بود تا یک قانونی برخاسته از ساز و کارهای اسلامی برای حاکمیت آن به وجود آید.
قانون اساسی کشور عزیزمان وظیفه خطیر صیانت و پاسداری از اسلامیت و جمهوریت نظلم را بر عهده “شورای نگهبان” قرار داده است.
شورای نگهبانی که نبض نظام اسلامی است ، بر این اساس شورای نگهبان وظیفه دارد تا بر قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی نظارت دقیق کرده تا متن قوانین مبتنی بر قوانین اسلام باشد ، همچنین است که رسالت نظارت بر انتخابات کشور به طور کلی بر عهده این ارگان تمام اسلامی نهاده شده است.
اکنون که در سالروز تشکیل این شورا قرار گرفته ایم ، این رویداد مهم را به فال نیک گرفته و تبریک می گوییم ، امسال شاهد برگزاری دو رویداد مهم انتخاباتی مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در کشور هستیم ، امیدواریم که شورای نگهبان همانند گذشته به وظیفه خود در چارچوب قانون اساسی نظام مفدس جمهوری اسلامی ایران عمل کند ، انشاءا… .

لطفاً نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *