انتظار ما از دکتر روحانی غیر از این حرف ها بود

دکتر حسن روحانی در سخنانی که در همایش فرماندهان و مدیران نیروی انتظامی فرمودند دارای اشکالاتی است که ما انتظار بیان چنین حرفهایی را از رئیس جمهور نداشتیم.

مگر کشور ما کشور اسلامی نیست و قوانین ما برگرفته از فرامین و قوانین اسلام نیست ، چرا نیروی انتظامی موظف به اجرای اسلام نیست ، مگر همین دین امر به معروف و نهی از منکر را بیان نکرده و مگر وظیفه نیروی انتظامی دفاع از معروف و نفی منکر نیست.

آقای رئیس جمهور سخنان حضرت عالی مانند تیری بر قلب حافظان صلح و امنیت کشور هست که سالها علاوه بر اجرای دقیق قانون اسلامی ، اسلام را در سرلوحه کار خود قرار داده اند نشست و روحیه چنین نیروهای حافظ اسلام را تضعیف کرد.

جناب آقای دکتر روحانی این سخنانتان چراغ سبز را به افراد آلوده به فساد داد که پلیس نباید اسلام را اجرا کند.

 

[box type=”note” align=”alignright” class=”” width=””] بازتاب های این مطلب

[/box]

لطفاً نظر خود را بنویسید

14 پاسخ

 1. شما دقیقا می دانید او چه گفت ولی اصل بر کوبیدن اوست برای عقده گشائی از انتخابات قبلی و البته بعدی. زنده باد ملت ایران که به توانائی خودشان واقف شده اند که در صدر امورند اگر بخواهند!!!!!!!!!

  1. بله ما دقیقا میدانیم ایشان چه گفتند عقده ای هم از هیچ انتخاباتی نداریم و به رای اکثریت مردم احترام میگذاریم و ایشان را رییس جمهور خود و همه ملت می دانیم.
   ولیکن با توجه به سوابق و بیانات قبلی همچون :
   “عده ای بیکار هستند ، دچار توهم میشوند و غصه دین و آخرت مردم را می خورند”
   این بار دیگر خیلی از سخنان ایشان دچار بهت و حیرت نشدیم!

  1. خب مگه اشتباه گفته؟؟پلیسی که بخواد اجتهاد کنه میشه داعش.هم حکم میده،هم کلت داره،هم میکشه.پلیس در قانون اساسی بعنوان ضابط قضایی اومده.نه حاکم قضایی.

 2. من نمیدانم اگر مردم وپلیس خود اسلام را میدانند وانرا باید اجرا کنند چه نیازی به مجلس وشورای نگهبان وبخصوص مجمع تشخیص امام فرمود بنا به مصلحت نظام لازم است بعضی اصول را تعطیل کرد واین امر را به مجمع سپرد پس قانون درکشور باید اجرا شود این مسئله واقعا اینقدر واضح است که نمیدانم ؟؟؟؟؟؟؟

 3. پلیس فقط باید قوانین کشور را که در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده اجرا کند نه اینکه احتمالا برداشتهای خودش را از دین اعمال کند.اگر قبول داریم کشور اسلامی ما دارای “مجلسی اسلامی”است که زیر نظر مقام معظم رهبری و فقهای شورای نگهبان است . وگر نه حتی کارمندها ، کارگر ها، کسبه و همه گروه ها میتوانند بر داشت خودشان را از دین در کار اعمال کنند .

 4. پلیس فقط باید بر اساس قانون اساسی عمل کند و صلاحیت اجرای قوانین اسلام را که ندارد چون حق تفسیر و درستی یا نادرستی قوانین را ندارد.بلکه این وظیفه علمای دین است.

 5. اگر قانون گذاران ما قوانین را بر اساس اسلام برنامه ریزی نمایند عمل به قانون همان عمل به اسلام است منتهی مراتب کسی که دنبال بهانه میگردد تا اعتراض وانتقاد کند از هر نکته ای بهانه میگیرد.

 6. سخن رییس جمهور بسیار متین و عاری از اشکال می باشد . او گفته است نیروی انتظامی موظف به اجرای قانون است. درست است زیرا قانون در جمهوری اسلامی ایران بر گرفته از اسلام است و هر قانونی که تصویب می شود فقهای شورای نگهبان بررسی می کنند. و آنچه اجرایی می شود مطابق شرع اسلام است. و دولت هم باید مجری آن باشد علاوه بر این هر شهروند هم باید خود را موظف به اجرای قوانین بداند خواه فر عادی باشد با عالمدینی.از طرف دیگر علمان دینی می توانند همچون احزاب و رسانه ها ناظر اجرای قوانین باشند و به عنوان منتقد نظر خود را بیان نمایند. اما در عمل هیچ کسی نباید بر خلاف قوانین عمل نماید. اگر غیر از این باشد کشور دچار هرج و مرج می شود. زیرا هر فرد و حزب و علمی خود را اصلح می داند و عمل به آن یعنی هرج ومرج و ……..

 7. برداشت اشتباهی برخی ازمردم ازسخن رییس جمهور قابل تحمل است اما شگفتی ازبرخی علماوصاحبنظران است.سخن آقای روحانی کاملامنطقی درست ومتین است.قوانین کشورماخوداسلامی است واجرای قانون توسط مجری یعنی تن دادن به احکام اسلام وهمین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *