محرم ماهی است که در آن شعور حسینی را باید افزایش دهیم

چند روزی بیشتر برای آغاز ماه پیروزی حق بر کفر نمانده است برخود لازم می دانم علاوه بر بیان نکاتی این مناسبت را به عموم مسلمین جهان تسلیت عرض نمایم.
اکنون که چند صباحی ماه ذی الحجه گذشته و فردا عید سعید غدیر خم می باشد ، همه می دانیم که عید سعید غدیر خم یکی از اعیاد بزرگ شیعیان هست و باید آمادگی کاملی نسبت به برگزاری این مراسم داشته باشیم که متأسفانه برخی افراد و هیأت عزاداری با اینکه ایام عید هست ظواهر کوچه ها و خیابان ها را به شکل ایام عزاداری در آورده اند.
از این گذشته اکنون که پس از گذشتن سالیان داراز از ماجرای عاشوراء هنوز حرارت ویژه ای در قلوب مومنان وجود دارد متأسفانه دشمنان اسلام درصدد آن هستند که با وارد کردن برخی خرافات از عزمت این مجالس بکاهند که الحمدلله با درایت مبلغین و مداحان عزیز از این رهگذر نیز خواهیم گذشت.
مومنان عزیز و گرامی توجه نمایید که علاوه بر اینکه باید شور حسینی را داشته باشیم در این ایام شعور حسینی خود را افزایش بدهیم و با آرمانها و اهداف بلند مرتبه اباعبدلله الحسین بسیار آشنا شویم.
عزاداری های خود را با شکل سنتی خود ادامه داده و از اجر معنوی فراوانی برخوردار شویم.
از مواردی که موجبات اختلاف میان شیعیان می شود پرهیز نموده و موجبات خشنودی امام حسین (ع) و یاران با وفایش را فراهم آوریم.
از آزار و اذیت سایر عزیزان خوداری نموده که این با هدف امام حسین (ع) نزدیکتر است و از همه مهمتر امام حسین (ع) در روز عاشورا در میان تیرهایی که دشمن رها می ساخت نمازی خواند و بیانگر این است که هدف اصلی امام حسین (ع) را نشان میدهد متأسفانه مشاهده می شود در برخی هیأت عزاداری در زمان اذان از عزاداری دست نکشیده و ادامه می دهند و با کار مستحبی که همان عزاداری است ، امر واجب نماز را زیر پا می نهند که انشاالله امسال عزیزان و بانیان مجالس به این مهم اهمیت ویژه ای بدهند.
در پایان نیز از تمام عزیزان و عزاداران عزیز به خصوص بانیان هیأت ، مساحد و مجالس ابا عبدالله الحسین تشکر نموده و از خداوند متعال برایشان اجر معنوی خواستارم.

مجتبی مظلومی مراغه ای

۲۰ مهر ۱۳۹۳

لطفاً نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *