هاشمی رفسنجانی بهترین گزینه برای ریاست خبرگان رهبری است

تا زمان آغاز هفدهمین اجلاس مجلس خبرگان رهبری مدت زیادی نمانده است ، با توجه به اینکه آیت ا… مهدوی کنی در ماه های گذشته رخت از جهان هستی بربسته و به دیار باقی شتافته است ، انتخاب رئیس جدید مجلس خبرگان رهبری در اولین جلسه این مجلس در دستور کار قرار خواهد گرفت.

حال باتوجه به حساس بودن انتخابات مجلس خبرگان رهبری ، باید شخصی بر کرسی این مجلس تکیه کند که از تجربیات فراوان برخوردار باشد ، شخصی که در همه دوره های حساس انفلاب اسلامی حضوری مستمر داشته و شایسته برای این سمت باشد.

اینجانب معتقد هستم که در این دوره از انتخابات داخلی خبرگان رهبری برای ریاست این مجلس ، آیت ا… هاشمی رفسنجانی ، آیت ا… هاشمی شاهرودی ، آیت ا… محمد یزدی و دکتر حسن روحانی کاندیدا شوند و در نهایت دکتر روحانی به نفع آیت ا… هاشمی رفسنجانی و آیت ا… هاشمی شاهرودی به نفع آیت ا… محمد یزدی انصراف دهند.

آیت ا… هاشمی رفسنجانی بر اساس تجربیات فراوانی که در این زمینه دارد می تواند شخصی قوی و دارای نظریه هایی به پشتیبانی از تجربیات فراوانی که در فراز و نشیب های انقلاب اسلامی و مبارزات قبل از انقلاب به دست آورده بر کرسی سرخ رنگ مجلس خبرگان رهبری تکیه کند.

البته برخی معتقد هستند که آیت ا… هاشمی رفسنجانی به خاطر بیان نظریه شورای رهبری از رای خوبی برخوردار نباشد ، که در پاسخ باید گفت کار و وظیفه خبرگان رهبری بیان دیدگاههای خود است و وظیفه سایر خبرگان نیز بررسی و تایید و یا نظرات است ، اگر ایشان چنین نظری را دارند باید بررسی شود و در صورت اینکه موجبات تناقضی را به وجود آورده این نظریه رد و یا تاید شود.

نهایتا نیز خبرگان به شنیده های متکی نیست بلکه خود خبرگان دارای قدرت تحلیل هستند و خود می دانند که چه کسی شایسته و لایق نشستن بر کرسی ریاست مجلس خبرگان رهبری است.

لطفاً نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *