مخالف هر گونه ترور در سراسر دنیا هستیم و این چنین حوادث را از سوی هر گروهی باشد محکوم می کنیم

مجتبی مظلومی مراغه ای :

مخالف هر گونه ترور در سراسر دنیا هستیم و این چنین حوادث را از سوی هر گروهی باشد محکوم می کنیم

حجت الاسلام مجتبی مظلومی مراغه ای در جلسه تفسیر قرآن کریم در مسجد روستای آهق فاجعه بزرگ تروریستی در فرانسه را به مردم سراسر جهان تسلیت گفت.
به گزارش وب سایت شخصی و اطلاع رسانی حجت الاسلام مجتبی مظلومی مراغه ای ، ایشان در ابتدای جلسه تفسیر قرآن کریم که هر روز در مسجد روستای آهق مراغه پس از اقامه نماز مغرب و عشاء برگزار می شود ، حادثه تروریستی دیشب فرانسه را محکوم کرد.
وی گفت : از یک بعد از وقوع این حادثه در کشور فرانسه اندوهگین و ناراحتم و از بعد دیگر بسیار از وقوع این حادثه خرسند هستم.
ایشان گفت : کشور ما ایران بارها با چنین حوادث تروریستی دست و پنجه نرم کرده و بسیاری از دانشمندان کشورمان را در این حادثه ها از دست داده ایم ، بنده از جهت روحیه انسان دوستانه از وقوع چنین حادثه تروریستی در فرانسه ناراحت هستم چرا که تعدادی از انسانها از هر نژاد و قوم ، مسیحیت و یهودیت و مسلمان و هر چه که بوده اند جان خود را در این راه از دست داده اند.
مظلومی مراغه ای در ادامه افزود : از این جهت که این حادثه در اروپا اتفاق افتاده خوشحال هست ، چرا که در منطقه ای که ما در آن زندگی می کنیم ، دست پرورده های همین اروپایی ها هر روز به جان و مال و ناموس کشورهایی مانند سوریه ، افغانستان و پاکستان و عراق حمله کرده و نا امنی را در این کشورها رقم زده اند.
ایشان گفت : تحلیل مقام معظم رهبری در دیدار با امیر کویت که فرموده بودند در آینده نزدیک همین تروریست ها بلای جان کشورهای حمایت کننده از ترریست را خواهد گرفت درست بوده واین نشانگر بینش و بصیرت مقام عظمای ولایت است.
وی گفت : در طول چندین سال پس از جنگ جهانی دوم هیچ منع آمد و شدی درفرانسه به وجود نیامده بود ، اما ما امروز با این مسئله مواجه شدیم و دیدیم که همین کشورهایی که در تجهیز گروهک هایی مانند داعش تلاش دارند چقدر ترس و واهمه دارند.
مظلومی گفت : ترس فرانسه به گونه ای بوده که تمام مدارس در کشور را تعطیل اعلام کرده است ، در حالیکه ما سالهاست شاهد حمله تروریست ها به کشورهای منطقه خودمان هستیم ولی با این حال بسیاری از کارهای روزانه مردم در همان کشورها اجرا شده و تعطیل نمی شود.
ایشان گفتند : خطر داعش برای ما بیشتر از سایر گروهکهای تروریستی است ، چرا که این گروهک که ما آن را از مسلمانان نمی دانیم ، به نام اسلام وجه اسلام را به خطر می اندازد.
مراغه ای ادامه داد : کشورهایی که حافظ منافع گروههای تروریستی هستند پیش قدم در ارسال پیام تسلیت به فرانسه بودند در حالیکه روزانه بسیاری از حوادث تروریستی در منطقه ما از سوی هیچ کشور اروپایی محکوم نمیشود.
مظلومی مراغه ای با انتقاد از عملکرد دولت محترم گفت : دو روز پیش حادثه تروریستی در لبنان به وقوع پیوست اما مسئولین دولتی هیچ پیام تسلیتی نفرستادند ، اما امروز ما شاهد بودیم که در اولین فرصت این حادثه را محکوم  کرده و پیام تسلیت ارسال نموده و ابراز همدردی کردند.
وی درپایان ادامه داد : ما مخالف ارسال پیام تسلیت نیستیم ، بلکه خود مخالف هر گونه ترور در سراسر دنیا هستیم و این چنین حوادث را از سوی هر گروه و حزب و توده ای محکوم می کنیم.

لطفاً نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *