تسلیت در پی فاجعه مصیبت‌بار سرزمین منا

حجت الاسلام مظلومی مراغه ای ، درپی فاجعه مصیبت بار امروز در منا که در آن جمع بیشماری از زائران حریم امن الهی جان خود را از دست دادند این فاجعه عظیم را به همه بازماندگان کشته گان این حادثه تسلیت گفت.

بسم الله الرحمن الرحیم

متاسفانه حج امسال با فراز و نشیب های فراوانی مواجه بوده است که هم کام مسئولین و هم خانواده های زوار و زائران عزیزمان را به تلخی گرایش داد ، اولین حادثه ای که موجب نگرانی ملت و مسئولین شد حادثه سقوط جرثقیلی غول پیکر بود که متاسفانه تعدادی از مسلمین به خصوص همیهنان عزیزمان را به کام مرگ کشاند ، همچنین امروز که مصادف بود با عید سعید قربان بار دیگر حادثه ازدحام جمعیت موجب کشته و زخمی شدن هزاران انسان بی گناه که بی شک حاصل بی احتیاطی و بی تدبیری دولت عربستان بوده است شد.

باید تدبیری اندیشیده شود که جان انسانهای بی گناه که با هزاران آرزو به این سرزمین سفر می کنند در امنیت کامل به سر ببرند ، نه اینکه دیگر کسی که به این سرزمین برای انجام مناسک حج سفر می کند ، با وحشت و رعب به سربرده و هر لحظه منتظر حادثه ای باشد ، دولت عربستان سعودی با چه منطق و استدلالی ، جان مردم را بازیچه دست خود کرده است.

البته اینجانب معتقد هستم که دولت سعودی صلاحیت گرداندن حرمین شریف را ندارد و باید پاسخگوی جنایت های حج امسال که به اعتقادم همه حاصل بی تدبیری اش است باشد ، همچنین مجامع بین المللی که شعار دفاع از حق و حقوق مردم بی گناه را سر می دهند ، با تشکیل دادگاه بین المللی و محاکمه بانیان این بی تدبیری ها پاسخی درخور ملت های مسلمان باشد.

باید برای حج سال آینده تدبیری مهم به خصوص از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران اندیشیده شود که امید است با تدبیر داهیانه مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) چنین فاجعه ای که باعث کشته و زخمی شدن هزاران مسلمان بی گناه می شود تکرار نشود.

اکنون این مصیبت را به بازماندگان حادثه تلخ منا تسلیت گفته و صبر مسئلت می دارم ، همچنین برای آن عزیزان از دست رفته مقامی بلند در پیشگاه خداوند متعال متصور هستم زیرا بی شک بخشش خداوند متعال شامل حالشان پس از انجام فریضه حج خالصانه خواهد شد.

لطفاً نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *