حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

جمعه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۰ 5 رمضان 1442 Friday, 16 April , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 3799 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 99×
پ
پ

روستای آهق مراغه با حدود دو هزار نفر جمعیت در قسمت شمال غربی شهرستان مراغه قرار گرفته است. برای رسیدن به این روستا از طرف غرب شهرستان   خیابان پاسداران و  گذر از روستای طالبخان مسیری حدودا  هفت کیلومتری را باید پیمود تا بعد از روستای خرمازرد به این روستای سرسبز و بهشتی رسید.

شغل اکثریت در روستا  کشاورزی و دامداری بوده و عده ی دیگر نیز به باغداری  مشغول میباشند.

در فصل باردهی درختان میوه> اگر از کنار باغی گذر کنی دعوت به استراحت و نوش جان کردن میوه  مهمنان نوازی وخونگرم بودن اهالی این روستا را نشان میدهد/  اهالی روستا اعتقاد عمیقی  به ائمه بخصوص به امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل دارند که مراسم های گوناگون در ماه رمضان و ماه محرم  نشان از این اعتقاد است ./مسجد بزرگ و تازه احداث جامع آهق چشم هر بیننده ای را به خود خیره میکند که با معماری زیبا در حال اتمام میباشد/این روستا سالانه شاهد مسافرانی برای گردش”    از شهرستان مراغه و حتی از شهرستانهای همجوار نیز میباشد / وجود هفت چشمه(چنار) و زیارتگاه بوهلی بابا  و طیبعت زیبا و آب هوای لطیف از مزیت های جذب گردشگر این روستا میباشد.

جهت بهبود این صفحه اطلاعات دقیق خود را از طریق صفحه ارتباط با ما درمیان بگذارید.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.