۱۳۹۵ در یک نگاه

۱۳۹۵ با تمام خوبی ها و بدی هایش در حال اتمام هست، سالی که پر از حوادث خوب و بد بود، سال حوادث ناگهانی.

امسال نیز که شعار اقتصاد مقاومتی را به یدک می کشید، کمتر توانست اقتصاد مملکت را شکوفا نماید، کارگرانی از کار بی کار شدند، شرکتهایی تعطیل گشته و معلمان به دریافتی هایشان اعتراض نمودند.

شاخصه های اقتصاد مقاوم را رهبر معظم انقلاب در اوایل سال مشخص نمودند، دولت دست به کار شد اما آنگونه که میبایست، اقتصاد را شکوفا کند، شاید موانع  اجازه نداد.

ترامپ با تمام قلدریهایش رئیس جمهور آمریکا شد، شخصی که قبل از انتخاب شدندش دم از پاره کردن برنامه جامع اقدام مشترک می زد رهبری خوب جوابش را داد، اگر ترامپ برجام را پاره کند ما آن را آتش می زنیم.

دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در بسیاری از شهرهای کشور در اردیبهشت ماه برگزار شد، مردم حوزه انتخابیه ی مراغه و عجبشیر پای صندوق رای حضور یافتند، محمد علی حسین زاده را انتخاب کردند، بخت یاری نکرد یک هفته پس از انتخاب در سانحه رانندگی راه تهران به دیدار حق شتافت، ملتی که با هزار امید و آرزو ایشان را انتخاب کرده بودند، عزادار شدند.

شب هنگام بود ملت ایران در حال آماده شدن برای رفتن به رختخواب بودند، خبری همه را حیرت زده کرد، ترکیه مواجه با کودتا شده، خواب را از چشم همه ربود، نگرانی ها نگذاشت ملتی راحت بخوابد، صبح کودتا شکست خورد، حزب عدالت و توسعه اعلام کرد ۱۵۶۳ کودتا چی را دستگیر کرده و کنترل کشور را به دست دارد.

اینبار خبری رسید، خوب است اولین مدال المپیک زنان را کیمیا علیزاده تکواندوکار وزن منهای ۵۷ کیلوگرم بانوان ایران در رقابت های تکواندو بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو بدست آوردْ همه خوشخال شدند حتی رئیس جمهور پیام تبریک صادر کرد.

شاید یکی از رویدادهای تلخ سال ۱۳۹۵، در ۵ آذر رخ داد، اینبار حادثه ریلی ایران را عزادار کرد، در پی برخورد دو قطار، چهار واگن از ریل خارج و پنج واگن نیز دچار حریق شد، در این حادثه ۴۷ نفر از هموطنانمان کشته و ۱۰۳ نفر نیز مصدوم شدند، علت این حادثه خطای انسانی بود.

غروب ۱۹ دی بود، خبری ملت را بهت زده کرد، آیت ا… هاشمی رفسنجانی دار فانی را وداع گفت، پیرمردی ۸۲ ساله، یار دیرین امام و رهبری، سردار سازندگی رخت از جهان فانی بربست.

پس از این همه اتفاق تلخ، روز آرامی بود، پهبادی وارد منطقه پرواز ممنوع شد، عصر ۲۷ دی‌ماه بود صدای شلیک ضد هوایی ها  قلب ساکنان منطقه میدان انقلاب تهران و حوالی آن را لرزاند.

ساعت ۸ صبح روز پنج شنبه، ۳۰ دی بود، حادثه ای غم انگیز، قلب ملت را جریحه دار کرد، چه دی ماه سختی برما گذشت، پلاسکو فرو ریخت، خانواده هایی را داغدار کرد، کارگرانی را بیکار کرد.

حوادث ۹۵ اینجا به پایان نرسید، آیت الله موسوی اردبیلی نیز در این سال غم بار به دیدار حق شتافت، عباس کیا رستمی، داوود رشیدی، حسن جوهرچی، سلیم موذن زاده اردبیلی، دنیا فنی‌زاده رفتند به دیدار دست.

اینک در خط پایان ۹۵ قرار گرفته ایم، آرزو داریم سالی که در حال آغازش هستیم سالی پر از شادی و کامیابی باشد.

 

لطفاً نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *