اهانت به پیامبر سایر ادیان ، آزادی بیان نیست

متاسفانه در زندگی بشری باب شده است که اهانتی را به دین مبین اسلام می کنند که در راس آن پیامبری وجود دارد که چهره رحمانی ایشان بیش از پیش مورد توجه اسلام شناسان در جهان شده است به گونه ای که خداوند متعال علت فراگیر شدن این دین را وجود رحمانیت و مهرمانی پیامبر دین اسلام بیان می کند.

اهانت به این چهره رئوف و مهربان را در این می دانند که آزادی بیان است ، البته شکی در این نیست که حامیان چنین اهانت کنندگان خود کشورهایی هستند که حامی تروریست و ناقض حقوق بشر در سطح فراگیر هستند ، چنین اهانتی را با نام آزادی بیان خواهند دانست.

هر چند در کشورهای مختلف اسلامی به این اهانت واکنش نشان دادند ، اما به نظر کافی نیست ، باید به گونه ای باشد که دیگر نشریاتی مانند شارلی ابدو از این ترس و واهمه داشته باشند که به پیامبر رحمت و مهربانی اهانت کنند.

نقش اساسی چنین نشریات تکمیل کننده پازل گروهک هایی مانند داعش است که می خواهند اسلام هراسی را در دنیا به وجود آورند و چهره اسلام را در دنیا بد جلوه کرده و مسلمانان را وحشی بدانند ، اما ما اطمینان داریم که چنین نخواهد شد و هر روز تعداد افرادی که به اسلام گرایش می کنند ، افزایش می یابد.

به هر حال اهانت نشریه شارلی ابدو را به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام محکوم کرده و خواستار برخورد هر چه سریعتر مجامع بین المللی اسلامی در برخورد صریح و قاتع نقض حقوق مسلمین و اسلام گرایان هستیم و از به وجود آمدن خود جوش کمپین عشاق محمد (ص) حمایت می کنیم و امیدواریم با به وجود آمدن چنین کمپین هایی شخص و یا گروهکی توان اهانت به ساحت دین مبین اسلام و پیامبر (ص) و ائمه هدی (ع) را نداشته باشد.

لطفاً نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *