تجلی زندگی طلبگی در پرده نشین برای عموم قابل فهم است

زندگی طلبگی به گونه ای است که اگر کسی از نزدیک آن را لمس نکند ، نمی تواند با مشکلات بر سر راه آن را فهم کند ، لذا سریال پرده نشین با تبیین زندگی طلبگی این مسئله را برای عموم قابل فهم کرده است.
شاید بتوان گفت سریالی که هم اکنون در پیشخوان پخش رسانه ملی قرار گرفته دارای نقاط مثبت فراوانی باشد ، به گونه ای که زندگی دینی را بدرستی به قاب تصویر آورده است.
آنچه در این سریال می گذرد واقعیتی است که با آن دست و پنجه نرم می کنیم ، افرادی هستند که به خاطر عزت ، احترام و حرمتی که پدرشان در شهر یا کشور دارد دست به کارهای بزرگ اقتصادی گذاشته و در این وادی با بدنامی خود موجب بی حرمتی پدرش نیز شده است.
در این سریال باید تلاش شود دامان همه قشر روحانیت را مبرا نمود که شاید در شمار بی شمار این قشر تنها معدود افرادی هستند که راند اقتصادی از طرف خود و یا خانواده کرده اند و همه آنان چنین نیستند.
موردی که می توان به آن اشاره نمود و متاسفانه در میان کل سریالها رعایت نمی شود ، انتخاب بازیگری هست که در کسوت روحانیت روی پرده می رود هست ، بارها گفته شده و باز تاکید می شود که افرادی که در این کسوت به ایفای نقش می کنند باید افرادی باشند که سابقه خوب داشته باشند و به اصطلاح هیچ گونه فسادی در آنها وجود نداشته باشد تا آبروی لباس مقدس روحانیت که لباس پیامبر (ص) و ائمه معصومین (علیها سلام) هست حفظ شود.
مورد بعدی که می توان به آن اشاره کرد ، استفاده از لفظ ” آقازاده ” هست که این نوعی بدبینی در بین عموم ایجاد می کند و در دراز مدت آثار مخرب آن در جامعه تجلی خواهد یافت.
نظر کامل دادن درباره فیلم به خاطر عدم اتمام آن شاید به نظر خوب نباشد ، اما این سریال نیز مثل تمام کارهای انجام شده دارای نقاط ضعف و مثبت فراوانی هست ، که الحمدلله این کار ، کار بسیار خوب است و نقاط مثبت آن از نقاط ضعفش بیشتر است.
منظور و هدف ما در این نوشته این نیست که از زاویه انتقادگری به آن نگاه می کنیم بلکه بیان نوعی دیدگاه درباره کار است ، نقاط مثبت این فیلم استفاده از آیات و روایات است که علاوه بر بیان ساده آن با زندگی مردم نیز تطبیق داده شده است.
از نقاط مثبت دیگر این سریال حجاب بانوان بازیگر هست که متاسفانه در سالهای اخیر در سریال های ما کمتر به آن توجه می شد ، که به این موضوع نیز توجه شده است.
ما امیدواریم که در آینده نزدیک شاهد ساخت و اکران این نوع کارها در حوزه رسانه ملی و سینما ها باشیم

لطفاً نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *