۹ دی، تکلیف جماعت معاویه ای را یکسره کرد

به گزارش MARAGHEHEI.IR رسانه خبری تحلیلی صافی به مناسبت ۹ دی یادداشت حجت الاسلام مظلومی مراغه ای را منتشر کرد، در ذیل متن کامل یادداشت را می خوانیم.

یکی از بزرگترین اشتباهات و خطاهای استراتژیک حلقه فتنه در درون و برون کشور، عدم آگاهی و شناخت دقیق به فرهنگ عاشورایی ملت ایران بود، اگر دشمن می دانست که در فضای ایجادی خود، عاقبت با ۹ دی مواجه خواهد شد هرگز دست به چنین اقدامی نمی زد.

این اشتباه عبرت انگیز حلقه فتنه بار دیگر فرموده مشهور امام راحل (ره) ” این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است” را اثبات نمود.

فضای فتنه که از خرداد ۸۸ آغاز و تا دی ماه ۸۸ ادامه داشت فضای جنگ های زمان امیر المومنین علیه السلام را در کشور ایجاد نمود، در بررسی کارزارهای زمان نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله و امیر المومنین علی علیه السلام و حتی زمان امام حسین علیه السلام می بینیم که کارزار ایجاد شده پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ دقیقاً فضا، فضای زمان امیر المومنین علیه السلام در جنگ های صفین، جمل و نهروان است.

در تبیین تفاوت های اساسی ما بین محیط های سیاسی معاویه ای و یزیدی،  می توان به سخنان مقام معظم رهبری اشاره کرد که فرمودند:

در زیر پرچم پیغمبر، دشمن معلوم بود، دوست هم معلوم بود، در زیر پرچم امیرالمومنین دشمن و دوست آنچنان واضح نبود. دشمن همان حرف هایی را می زد که دوست می زند؛ همان نماز جماعت را که در اردوگاه امیرالمومنین می خواندند، در اردوگاه طرف مقابل هم – در جنگ جمل و صفین و نهروان- می خواندند.

اگر بررسی کنیم قیام عاشورای سال ۶۱ هـ.ق را، می بینیم ماهیت جبهه مقابل امام علیه السلام که در عیان میگساری می کرد و سگ بازی و بوزینه بازی می نمود برای همگان مشخص بوده یعنی فضا کاملاًشفاف بوده است، همچنین ماهیت جبهه حق و حقانیت نیز معلوم بود.

اما در جنگ های زمان امیر المومنین علیه السلام فضا غبار آلود بود، تشخیص حق از باطل سخت بود، فقط خواص جامعه می دانستند چه اتفاقی در حال رخ دادن هست.

۹ دی فضا بر همگان معلوم شد، تکلیف جماعت معاویه ای را یکسره کرد ، فتنه و فتنه گر مشخص شد، خطوط خواص بی بصیرت باید تغییر می کرد و جنود جبهه حق از باطل را باید مشخص می کردند.

در نگاه واقع بینانه محرم سال ۶۱ هـ.ق  و محرم سال ۱۳۸۸ هـ.ش یک کارکرد را داشتند؛ هر دو ، غبارات فتنه را در جامعه ی اسلامی فرونشانده و فضا را شفاف کردند.

جالب این جاست که در هر دوی این وقایع، آنچه که موجب برملا شدن واقعیت جبهه ی باطل گردید، یورش جنود جبهه ی باطل بر دوستداران و انصار حسین بود که بر خلاف دوران معاویه ، این بار بی پرده با آل علی درافتادند.

لطفاً نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *