۱۳۹۷ در یک نگاه

۱۳۹۷ یا تمام تلخی ها و شیرینی هایی که داشت در خط پایان قرار می گیرد، سالی که پر بود از حوادث ملی و شیرینی های وصف ناپذیرش.

سالی که حمایت از کالای ایرانی را به یدک می کشید و کمتر به معقوله مدنظر مقام معظم رهبری توجه شد، سالی که سرشار از مشکلات اقتصادی برای قشرهای مختلف بود و در برخی از اجناس و اقلام مصرفی ملت ایران عزیزمان قیمت ها تا ۴ برابر افزایش پیدا کرد.

ماه مبارک رمضان امسال خبری تلخ در آذربایجان سرتیتر نشریات و خبرگزاری ها قرار گرفت و حضرت حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا حسنی نماینده سابق ولی فقیه در آذربایجان غربی رخت از این دنیای خاکی بر بست و مردمی که سالهای پس از انقلاب با ایشان خاطراتی داشتند را در حزن و انده فرو برد.

یکی دیگر از وقایع مهم و تلخی که اتفاق افتاد در دی ماه امسال بود که آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از تحمل ماهها درد و رنج بیماری دعوت حضرت حق را لبیک گفت و بخشی از دوستداران خویش را در غم و اندهی فراوان فرو برد.

بار دیگر دی ماه امسال بود که سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری متعلق به ارتش جمهوری اسلامی ایران در رسانه ها اعلام شد و عده ای از عزیزانمان در اتفاق تلخ به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

بهمن ماه امسال بود که حادثه تروریستی در زاهدان همه ملت را در شوک قرار داده و عده ای از هموطنان عزیزمان را داغدار نمود.

چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران را در حالی جشن گرفتیم که در باور رسانه های معاند و ضد انقلاب نمی گنجید و سعی و تلاش داشتند که این اتفاق نیفند ولی با این حال اکنون گام دوم انقلاب را به تعبیر رههبر معظم انقلاب اسلامی می گذرانیم.

در همین ایام جشن بیانیه سراسر راهگشای رهبر معظم انقلاب اسلامی منتشر شد و گام دوم انقلاب را تبیین کرد و امید است که مسئولین و مردم ایران اسلامی با قرار دادن این بیانیه در برنمه های خود موفقیت های چشمگیری را بدست بیاورند.

اتفاق مهم دیگری که در اسفند ماه امسال افتاد تغییر رئیس قوه قضائیه و انتصاب حضرت حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی به این سمت بود که امیدوارم این انتصاب مبارک باشد و تحولی بزرگ در قوه قضائیه به وقوع بپیوندد.

شاید تلخ ترین رویداد امسال برای ملت ایران بازگشت به اوایل انقلاب باشد و آن صفوف مختلف مردم برای تهیه مایحتاج زندگی خود بود، مردمی که در این روزهای پایانی و دو ماه قبل از آن، برای تهیه مایحتاج مورد نیاز خود ساعتها در صف های طولانی قرار می گرفتند.

امیدوارم دولت تدبیر و امید که با حمایت خیل عظیم هنرمندان و سلبریتی ها و با دادن شعار های مختلف از جمله رفع تحریم، رفع تبعیض و عزت بخشی به مردم ایران بر روی کار آمده در سال های باقیمانده از عمر خود بتواند اقتصاد را شکوفا کند هر چند به نظر بنده حقیر دور از انتظار هست چرا که در کارنامه چند ساله خود به جز خفت وخاری چیز دیگری را عاید ملت نکرده است.

اکنون که قطار سال ۱۳۹۷ به ایستگاه پایانی خود نزدیک می شود سال جدید را سرشار از شادی و نشاط و رفع مشکلات عدیده اقتصادی به ملت ایرن آرزومندم و این مناسبت را که تقارن یافته با ولادت باسعادت مولی الموحدین امیرالمومنین حضرت علی بن ابی طالب (علیه السلام) تبریک و تهنیت و شادباش عرض می نمایم.

۲۹ اسفند ۱۳۹۷
مجتبی مظلومی مراغه ای
مدیرمسئول پایگاه خبری صافی نیوز

لطفاً نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *