پیش بینی نتیجه انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه مراغه و عجبشیر بسیار سخت است

انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه مراغه ، عجبشیر ، ماراتونی سخت خواهد بود ، متاسفانه در حوزه یاد شده نمی دانم با چه منطقی این همه افراد برای رسیدن به صندلی سبز رنگ بهارستان ثبت نام می کنند ، شاید ثبت نام افراد بیشتر موجب حضور حداکثری از همه طیف ها و جریانها خواهد بود اما باعث به هم ریختگی آرا می گردد.

اینکه از شهرستان عجبشیر ۲ نفر به عنوان کاندیدا و از شهرستان ویژه مراغه ۲۰ نفر برای رسیدن به مجلس در جدال هستند ، متاسفانه از شهرستان مراغه به غیر از یک نفر ، هیچ کدام از رقابت های انتخاباتی کنار نرفتند و با وضعیت موجود جدالها انتظار می رود که تا ؛از رای گیری نیز هیچ کدام عقب نشینی نخواهند کرد ، این امر موجب خواهد شد تا آرا در حوزه عجبشیر بین ۲ نفر و در مراغه بین ۱۹ نفر به هم بریزد ، لذا پیش بینی در رابطه با نتیجه آرای حوزه انتخابیه مراغه و عجبشیر بسیار سخت است.

به نظر اگر از شهرستان عجبشیر یکی از دو نفر کناره گیری می کردند ، رای این حوزه بین یک نفر باقی می ماند و احتمال پیروزی یکی از این دو نفر به علت کثرت کاندیداهای شهر مراغه بیشتر می بود ، اما تا این لحظه هیچ کدام کناره گیری نکردند.

البته به نظرم در شهر مراغه، به غیر از چهار نفر ، سایر افراد نتوانند از رای بالایی برخوردار باشند ، لذا پیش بینی می شود یکی از چهار نفر که دارای تبلیغات وسیعی با کارناوال های تبلیغاتی فراوان و اعلام حمایتهای برخی از کاندیداهای رد صلاحیت شده از آنان ، دارای رای خوب و قابل پسندی باشد.

در کل از میان دو کاندیدای مطرح اهل شهر عجبشیر هیچ یک از آنها نمی توانند بر صندلی سبز رنگ بهارستان تکیه بزنند و رای میان سه کاندیدای جدید و نماینده فعلی این شهرستان در  تبادل خواهد بود و به نظرم با توجه به چند قطبی شدن انتخابات در حوزه مذکور و کثرت کاندیداها برای اولین بار در طول انقلاب اسلامی انتخابات در حوزه مراغه و عجبشیر به دور دوم خواهد کشید.

بسیاری مردم از نماینده فعلی مراغه و عجبشیر ناراضی هستند و برخی کاندیداها به دور از اخلاق مداری به دنبال تخریب چهره ایشان بوده اند ، که این امر مورد پسند نیست ، لذا درست است که به عملکرد ایشان انتقاداتی وارد است ،  اما نباید خدمات موثر ایشان را از یاد برد و به دور از اخلاق برای جمع کردن رای برای خود چهره دیگری را تخریب کرد.

لازم به تذکر است که متن حاضر به معنای تبلیغ و تایید کاندیدای خاصی نیست و فقط پیش بینی از نتیجه انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه مراغه و عجبشیر است.

لطفاً نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *