وام خرید خودرو هیچ گره از مشکلات مردم را باز نکرد

در ماهها و هفته های اخیر شاهد طرح جدید دولت درباره رشد چشمگیر اقتصادی کشور بودیم ، اما این طرح به صورت رسمی از ۱۸ آبانماه سال جاری اجرا و در فاصله کوتاهی تعداد زیادی خودرو به گفته شرکت های خودرو ساز کشور به فروش رفت و کمپین به اصطلاح نخریدن خودرو را در هم کوبید.

این وام که با سود ۱۶ درصد به مبلغ ۲۵ میلیون تومان به میان مردم آمد به نظر حقیر هیچ مشکل اقتصادی موجود در کشور را اصلاح نکرده ، اهمیت و نفع آن به خودرو سازان بوده تا انبار های پر از خودرو های بی کیفیت را خالی کنند.

اکنون و در این زمان مهم با مشکلات فراوانی در کشور مواجه هستیم ، با چه منطقی دولت باید وام بسیار مهم گره گشای مشکلات جوانان که همانا ازدواج است را به مبلغ ۳ میلیون تومان تعیین کند و هر فردی در این وام ثبت نام کند باید ماهها در نوبت دریافت آن بوده و پس از مراجعه به بانک با موانع مهم دیگری همچون ضامن کارمند و … دست و پنجه نرم کند.

مگر دولت محترم نمی داند که ازدواج مهمتر از خودرو است ، دوستی به من گفت یکی نیست به این طراح طرح وام خرید خودرو بگه که اگه من ماشین نداشته باشم می تونم از خودرو های عمومی استفاده کنم ولی …؟

امروز مشکل جوانان ما ازدواج است ، اگر اینگونه باشد فسادهای به وجود آمده اصلاح نخواهد شد ، عفت عمومی خدشه دار شده و ما توان خنثی کردن نقشه های دشمنان را نخواهیم داشت.

[box type=”note” align=”alignright” class=”” width=””]بازتاب های این مطلب

[/box]

لطفاً نظر خود را بنویسید

13 پاسخ

 1. چرا دروغ مشکل من حل شده است و صاحب خودرو شدم بهتر از خریدن ماشین قسطى از نمایشگاه با هفت در صد سود ماهیانه و حد اکثر ده ماه مدت و بدون رسید انصاف داشته باشید با تشکر

  1. مشکلت با ی پراید قراضه که از فردا باید بخوابونیش تو نمایندگی حل شده؟تازه مشکلات ناامن بودن ماشین وقیمت بالای اون رو فراموش نکن برادر من،امثال شما به کمپین مردمی خیانت کردین،البته دولت هم همینو میخواست که فقط نشون بده ما اتحادمون رو به خاطر ی وام چندرغاز که سود بالایی هم داشت رو شکستیم فقط همین .

 2. اون کسی که این یادداشت رو نوشته اینقدر سطحی نگر بوده که درک نمیکرده برای ازدواج جوانان قبل از هر چیز ثبات اقتصادی و اشتغال پایدار مورد نیازه.چیزی که در وضعیت رکود وجود نداره.بنابراین هر اقدامی از سوی دولت در راستای خروج اقتصاد از رکود در راستای رفع مشکلات همه اقشار جامعه از جمله جوانان خواهد بود.

 3. دوستی به من گفت یکی نیست به این طراح طرح وام خرید خودرو بگه که اگه من ماشین نداشته باشم می تونم از خودرو های عمومی استفاده کنم ولی …؟
  ولی ….. ؟
  یعنی چی ؟؟
  لطفا”‌ یکی توضیح بده !!!

 4. این هایی که با این وام ماشین های مانده را خریدند ضرر کردند و ماشین های بی کیفیت را به چند برابر قیمت واقعی خریدند و خودشان را تا چند سال مقروض کردند . حالا الان بگن راضین از چند وقت دیگر که باید خرج خرابی خودرو و وام را باهم بدن و از قیمت ماشینشان هم بیفتد ببینیم باز هم راضین .

 5. مافیای خودروسازی این قدر قوی است که همه دولتها هوای او را دارند . حالا این مقدار وام ازدواج که معقول نبود ولی با این پول چه کارهایی رو میشد انجام داد مثلا خرج زیر ساختهای حمل و نقل ریلی یا جاده ای یا فرودگاه های کشور کرد یا صرف توسعه حمل ونقل شهری و مترو نمود . اما این پول دقیقا در خلاف منافع مردم خرج شد یعنی مردم را تشویق به خرید یکصد هزار ماشین بی کیفیتی کرد که جز افزایش آلودگی هوا و ترافیک و احیانا تلفات جاده ای که کیفیت این ماشین ها در آن نقش زیادی دارند والبته تشویق رانت خوران فرغون سازی که به فکر افزایش کیفیت خود نیستند . واقعا چرا ما باید خودوری ملی داشته باشیم . وقتی صنایعی که بومی کشور ما بود و از بین رفت مانند صادرات فرش کسی از بیکار شدن و از بین رفتن آن نگران نشد اما تا سود خودروسازان کم شود همه به تکاپو می افتند .

 6. قرار نبود گرهی از مردم بازشود!وقتی رانت خودرو سازان هر قیمتی خواستن رو ماشین های بی کیفیت گذاشتن مردم تحریم کردن ۶ ماه نخریدن و دولت هم بجای حمایت از مردم حیله گری کرد و همان ماشین های بی کیفیت را با وام ۲۰ و چندرصدی به مردم فروخت تا خدای نکرده رانت خودرو که بیشترشان دولتی هستن از سود ضرر نکنن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *