هر چیزی زینتی دارد زینت زن اطاعت از همسر است

نشست روشنگری با موضوع مدیریت حریم خانواده، در پایگاه خواهران ام الیلا، مسجد قدس محله یوسف آباد شهرستان ویژه مراغه برگزار شد.

به گزارش MARAGHEHEI.IR، حجت الاسلام مظلومی مراغه ای با حضور در پایگاه خواهران ام لیلا؛ شهرستان مراغه درباره مدیریت خانواده توسط زنان روشنگری کرد.

حجت الاسلام مجتبی مظلومی مراغه با تبریک ایام دهه کرامت و فرا رسیدن سالروز ولادت باسعادت علی بن موسی الرضا (علیه السلام) گفت: حضرت رضا علیه السلام آبروی کشور ماهست، ما علاقه وافری به ائمه داریم که خداوند متعال این توفیق را شامل حالمان کرده مرقد شریف علی بن موسی الرضاعلیه السلام در کشور ما هست و هر وقت توان داشتیم و دلتنگ شدیم به زیارت حضرت می رویم و سفره دل باز می کنیم، هیچ جایی برای یک شیعه مخلص بهتر از حرم امام رضا علیه السلام نیست.

مظلومی در ادامه با قرائت آیه ای از کلام الله مجید گفت: در سوره مبارکه رم خداوند متعال فرموده است که: از نشانه های خدا برای شما این است که از جنس خودتان همسرانی آفرید (نه از جنس اجنه و نه از جنس فرشتگان) که در کنار هم آرامش یابید و در میان شما علاقه و مهر باطنی نهاد، همانا نشانه هایی هست برای آننان که تفکر می کنند، این آیه بسیار مهم هست سه کلید واژه در این آیه هست یکی اینکه آرامش، این آرامش بسیار مهم هست اگر در زندگی آرامش نباشد زندگی نمی شود کرد، خدا همسرانی آفرید از جنس خود انسانها تا به آرامش برسند بدون وجود کسی در کنار انسان آرامش نیست، کلید واژه مهم دوم در این آیه تفکر در مورد آرامش هست ما در زندگی چقدر آرامش داریم چقدر در مورد این آرامش فکر کردیم و کلید واژه مهم سوم در این آیه علاقه و مهر باطنی هست، نگوییم من به همسرم علاقه ندارم این را خدا در تشکیل زندگی مشترکمان نهاده دلسرد نشویم ما اگر نگاه کنیم در زندگی می بینیم علاقه داریم این علایق هست که ما را در زندگی کنار هم نهاده هست و در زیر یک سقف باهم زندگی می کنیم.

حجت الاسلام مظلومی ادامه داد: یکی از بزرگترین مشکلات در زندگی هایمان نداشتن مدیریت صحیح هست، بزرگترین چالش ها و مشاجرات و درگیری ها هم به خاطر عدم وجود مدیریت صحیح در خانه هست، ببینید همسرانتان به چه نیاز دارند آن را مهیا کنید این یعنی مدیریت صحیح، همسر خسته و کوفته از کار برمی گردد زن در خانه شروع به غر زدن می کند مرد احساس آرامش در خانه نمی کند کم کم از خانه فراری می شود خواهران عزیز توجه کنید دیگران آغوش باز کرده اند مرد فکر می کند که در کنار فرد سوم آرامش را خواهد یافت به طرف او می رود این می شود آستانه فروپاشی زندگی، زندگیتان را با چنگ و دندان نگه دارید.

وی ادامه داد: باید در کنار هم زندگی کرد و با همدیگر مدارا نمود، گاهی ما راه مدارا کردن با همسر را نمی دانیم، گاهی مرد عصبانی می شود این عصبانیت طبیعی هست همه عصبانی می شوند، مردان کلامی هستند باید بگویند و خود را تخلیه کنند بر عکس خانم ها، ولی خانم ها احساسی هستند یعنی با گریه احساسات خود را ابراز می کنند و با این ابراز خود را تخلیه می کنند راه مدارا را باید اینجا یاد گرفت اگر مرد عصبانی شد:۱. سعی کنید شما عکس العمل نشان ندهید اگر می شود او را تنها بگذارید. ۲. عصبانیت رفتار فیزیکی دارد و به طبع این رفتار فیزیکی عاطفه انسان به خصوص خانم ها جریحه دار می شود سعی کنید لجبازی نکنید و از طرح مجدد موضوع خودداری کنید. ۳. به درون خود نگاه کنید حتما علل عصبانیت را خواهید یافت غر نزنید این غر زدن موجب انفجار عصبانیت می شود. ۴. طوری رفتار کنید که مردتان احساس راحتی بکند. ۵. همیشه سعی کنید شنونده خوبی باشید این امر در کاهش عصبانیت مرد نقش بسزایی دارد. ۶. در یک فرصت مناسب بعد از پایان مشاجره سعی کنید به همسرتان بگویید که چقدر از رفتارش ناراحت شدید مطمئن باشد در موارد بعدی تاثیر بسزایی دارد اینها همه اش مدارا هست و راه مدارا این است.

لطفاً نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *