هدف دشمنان خدشه وارد کردن به اصالت عزاداری حسینی است

یکی از مبلغان دینی در مراسم دومین روز از عزای شهادت اباعبدالله الحسین(ع) و یارانش در مراغه، گفت: دشمنان درصددند که برخی موارد را به درون هیئت های عزاداری راه دهند که با اصالت عزاداران حسینی منافات دارد.

به گزارش خبرنگار افتخاری خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا)، حجت الاسلام والمسلمین مظلومی مراغه ای، یکی از مبلغان دینی در مراسم دومین روز از عزای شهادت اباعبدالله الحسین(ع) و یارانش که در مسجد امام حسن(ع) مراغه برگزار شد، با اشاره به معرفت یابی به ائمه طاهرین(ع) گفت: برای ورود به بهشت راه بسیار سختی در پیش نیست و ورود به بهشت دو قدم است، اولین قدم دوری از گناه و عمل به واجبات و دومین آن معرفت به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است.

وی با انتقاد شدید از عملکرد برخی مداحان هیئت های عزاداری در شناساندن حضرت ابوالفضل العباس(ع)، بیان کرد: متأسفانه شنیده می شود برخی از برادران مداح از ویژگی های اصیل برای شناساندن ائمه اطهار به خصوص حضرت ابوالفضل العباس(ع) استفاده نمی کنند که در درازمدت اثرات فوق العاده منفی برای دین و واقعه عظیم کربلا خواهد داشت.

حجت الاسلام مظلومی مراغه ای حاضران را مورد خطاب قرار داد و افزود: چرا با ورود به جزئیات ماجرا از اصل آن دوری کرده و از ویژگی بارز ایشان که ثابت قدم بودن در خط رهبری است، استفاده نمی کنیم.

وی عنوان کرد: معرفت پیدا کردن به ائمه با دورنگی منافات دارد و انسان باید در جهت معرفت یافتن به اهل بیت(ع) حرکت کند. انسان ۱۰ روز را در لشکر امام حسین(ع) باشد و مابقی روزهای سال را به شیوه ائمه عمل نکند، درست نیست.

این مبلّغ ادامه داد: اگر انسان به ائمه معرفت پیدا کند حتما تلاش می کند تا جا پای آنها بگذارد یعنی از خط و مشی آنها دوری نمی کند. انسان باید در همه حال با معصومین باشد و از آنها ولو برای یک لحظه دوری نکند.

حجت الاسلام مظلومی مراغه ای عنوان کرد: برخی ها به امام حسین(ع) هنگام خروج از مدینه و حرکت به سوی مکه اشکال وارد می کردند که چرا از شهر و دیار خود به سوی غربت می روی، که این پرسش بی مورد است چون خود ایشان صلاح را بهتر می دانستند.

وی با اشاره به ماجرای بیعت در دارالاماره مدینه، ادامه داد: ولید ابن عتیقه حاکم وقت مدینه دستور یافته بود تا از امام حسین(ع) بیعت بگیرد ولو به زور شمشیر، «ولید» شخصی را فرستاد تا امام را به دارالاماره بیاورد، آن شخص زمانیکه به در خانه امام(ع) رسید دید کسی نیست گفت «خدا را شکر شرّ از مدینه خارج شد. اینان امام را معدن شرّ در مدینه می دانستند چگونه انتظار داشتند امام از مدینه به مکه نرود».

این مبلّغ دینی افزود: به امام خرده می گرفتند که به مکه نرود و امام به سوی سایر بلاد حرکت کند. آیا امام در میان دو راه مانده بود؟ خیر هیچگاه امام در میان دو راهی نمی ماند.

حجت السلام مظلومی مراغه ای:
باید هیئت های عزاداری مروج دین مبین اسلام باشد و آنان که به هیئت های عزاداری می آیند کوچکترین ایراد و اشکالی در عقاید و افکار دینیشان وجود نداشته باشد

وی با اشاره به بروز برخی شبهات، گفت: دشمنان درصددند برخی مواردی را به درون هیئت های عزاداری راه دهند که با اصالت عزاداران حسینی منافات دارد یا با اعلام برخی از شبهات نقش عاشورا را کم رنگ جلوه دهند.

حجت الاسلام مظلومی مراغه ای مسئولان هیئت های عزاداری را مورد خطاب قرار داد و گفت: شما مسئولان هیئت های عزاداری در مقابل افرادی که به جمع شما می پیوندند مسئول هستید و اگر ذره ای اشکال و انحراف در عقاید آنان به وجود آید باید در مقابل پروردگار پاسخگو باشید.

وی یادآور شد: باید هیئت های عزاداری مروج دین مبین اسلام باشد و آنان که به هیئت های عزاداری می آیند کوچکترین ایراد و اشکالی در عقاید و افکار دینی آنان وجود نداشته باشد.

حجت الاسلام مظلومی مراغه ای با اشاره به ماجرای زندگی در مکه امام حسین(ع)، گفت: ایشان در مکه که حریم امن الهی است در امان نبود و یزیدیان قصد داشتند که امام را در آنجا به شهادت برسانند.

وی با بیان شبهه جدید که چرا امام حسین(ع) حج خود را نیمه تمام گذاشت و به سوی کوفه حرکت کرد، گفت: آیا امام حسین(ع) چنین تشنه حکومت بود که حج را نیمه تمام بگذارد؟ آیا واقعا نمی دانند که امام حسین(ع) در حریم امن الهی نیز در امان دشمنان نبود و امام حسین(ع) به خاطر حرمت این حریم، حج خود را به عمره تبدیل کرده و از آنجا خارج شد؟ در ثانی آیا آنان می دانستند که امام(ع) نیت حج تمتع کرده بود که چنین شبهه وارد می کنند.

یادآور می شود، نماز مغرب و عشا به امامت حجت الاسلام مجتبی مظلومی مراغه ای اقامه شد. همچنین مقرر شد امروز، هفتم آذرماه مراسم شبیه خوانی مجلس یزید به مناسبت سومین روز از شهادت امام حسین(ع) و یاران باوفایش در امامزاده ابراهیم(چکان) مراغه با سخنرانی مبلغ میهمان حجت الاسلام مظلومی مراغه برگزار شود.

لطفاً نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *