نشریات یکی از مهمترین مولفه های توسعه فرهنگی هستند

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه گفت: نشریات به عنوان یکی از مهمترین شاخص های توسعه فرهنگی بشمار میروند و در معرفی فرهنگ و تمدن غنی شهرستان نقش اساسی دارند.

به گزارش MARAGHEHEI.IR، به نقل از پرتال فرهنگ و ارشاد مراغه احمد فیاض روز سه شنبه در جلسه مدیران مسئول نشریات محلی مراغه نقش مدیران مسئول نشریات محلی را در بحث ساماندهی و تعامل در حل مشکلات این قشر مهم عنوان کرد و افزود: با تجمیع واحدهای فعال در این حوزه و ارتباط مستقیم با مدیران مسئول می توان بسیاری از مسائل مربوط به این قشر را حل کرد.

وی افزود: برگزاری جلسه با سرپرستان و نمایندگی های سایر نشریات در شهرستان از دیگر برنامه های این اداره در آینده خواهد بود.

وی به سابقه و پیشینه درخشان شهرستان مراغه در تمامی حوزه ها اشاره کرد و گفت: پیشینه غنی فرهنگی و هنری مراغه ایجاب میکند نشریات محلی نیز به عنوان یکی تاثیرگذارترین حوزه ها در معرفی چهره درخشان مراغه نقش اصلی خودرا ایفا نمایند و بیش از پیش در این مسیر گام بردارند .

وی آسیب شناسی مشکلات اصحاب رسانه و نشریات مراغه را ضروری عنوان کرد و افزود: هم اندیشی با اصحاب رسانه و صاحبان فکر، ارائه راهکارها و پیشنهادات علمی وعملی می تواند در آسیب شناسی مشکلات این قشر موثر واقع شود.

وی به دلایل عدم استقبال از نشریات شهرستان نیز اشاره کرد و افزود: کپی اخبار سایر خبرگزاری ها ، عدم تولید محتوا و عدم غنی سازی مطالب، سطحی نگری در گزارشات و مطالب درج شده و نیز عدم انسجام و وحدت بین نشریات محلی مراغه از مهمترین این دلایل است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه به نگاه ویژه مسئولان شهرستان به موضوع فرهنگ و اطلاع رسانی اشاره کرد و افزود: مدیریت و مسئولین ارشد شهرستان نگاه مثبت و ویژه ای به این حوزه دارند و این فرصتی است تا برای برداشتن گامهای اساسی در حوزه فرهنگ و حل مشکلات موجود اقدام گردد.

فیاضی اضافه کرد: اختلاف سلیقه از ضروریات رشد و تعالی در هر سیستمی میباشد ، ولی نباید این اختلاف سلیقه به کینه‌های شخصی تبدیل و مانع رشد و سد راه شود.

وی همچنین افزود: ثبت نام خبرنگاران در سیستم جامع رسانه ای کشور برای تاسیس و ایجاد خانه مطبوعات در شهرستان ضروری است.

وی با اشاره به تشکیل شورای روابط عمومی های شهرستان افزود: از این پس دعوت به جلسات و همایش ها با توجه به مصوبه ی شورای روابط عمومی شهرستان از طریق مدیرمسئولان خواهد بود و روابط عمومی ها به صورت مستقیم با مدیران مسئول در ارتباط خواهند بود.

گفتنی است در ادامه این جلسه مدیران مسئول نشریات محلی شهرستان نیز هرکدام به بیان مشکلات و دیدگاههای خویش پرداختند، همچنین حجت الاسلام مظلومی به عنوان مدیر مسئول پایگاه خبری صافی در این جلسه حضور داشت.

لطفاً نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *