مراقب باشیم زیر سوال نبریمش

داشت از فشار اقتصادی شکایت می‌کرد و آروم آروم یه نیش و کنایه‌ای هم به انقلاب می‌زد. یکی از پیرمردهای فامیل با تندی بهش گفت: جوون! پیامبر هم که انقلاب کرد و توی مدینه حکومت اسلامی تشکیل داد مسلمونا رو کلی توی فشار اقتصادی قرار دادند؛ خب الانم مثل اون زمانه دیگه؛ دشمن فشار اقتصادی وارد می‌کنه و ما مسلمونا رو اذیت می‌کنه؛ (۱) این‌قدر غر زدن نداره که!

جوون که کمی آروم‌تر شده بود، گفت: آخه پدرجان! فشار اقتصادی بیشتر از طرف خودی‌ها داره به ما وارد میشه و مدیریت خودمون ضعیفه.

پیرمرد در حالی که سرش رو تکون می‌داد گفت: اینو که قبول دارم ولی باید مراقب باشیم توی انتقاداتمون انقلابمونو زیر سوال نبریم.

 

پی‌نوشت:
۱) امام خمینی: … و بعد هم که از مکه هجرت فرمودند و به مدینه تشریف آوردند، آن‌طور هجوم‌های نظام بر این‌ها شد و آن‌طور هجمه‌های مشرکین و قدرت‌های آن زمان بر حضرت رسول و یاورانشان شد…و ملت ما در عین حالی که در فشار اقتصادی از طرف آمریکا و وابستگان او هست و همه ملت‌های غیرمسلم و همه دولت‌ها، ملت ما و دولت ما را در فشار از همه طرف گذاشتند، مع ذلک چون یک امری است که خود ملت قیام کرده است برای آن … این حصر اقتصادی و این هجمه‌های نظامی برای ملت ما آن‌طور ناگوار نیست؛ صحیفه امام، جلد ۱۳، صفحه ۴۶۸.

لطفاً نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *