این شیوه مناظره توهین به کاندیداهاست

اولین مناظره انتخاباتی با حضور خوب و منسجم کاندیداهای محترم ریاست جمهوری از سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

ابتدا از مجموعه عزیزانی که نهایت زحمات را متحمل شده بودند تا این برنامه به روی آنتن برود و موجبات آشنایی مردم ولایت مدار و فهیم ایران اسلامی را با ٨ کاندیدای ریاست جمهوری فراهم آورد نهایت سپاسگذاری را دارم.

در اولین برنامه مناظره که با حضور همه کاندیداهای محترم ریاست جمهوری برگزار شد ، شیوه جدیدى در مناظره جمعی بود.

اما به این شیوه انتقاداتی وارد است ، این حقیر با تمام احترامی که به کارشناسان بزرگوار که این شیوه را بررسی کرده اند ، دارم ، به این مدل و شیوه نمی توان نام ” مناظره ” نهاد ، مناظره یعنی به چالش کشیدن کاندیدا به گونه ای همه مردم به طور کامل با برنامه ها و تفکرات و اعتقادات فرد مورد نظر آشنا شوند.

ما در این برنامه شاهد سوالاتی بودیم که هیچ دردی را از مردم دوا نخواهد کرد ، تعدادی تصویر و سوال پرسیده شد که کاندیداها به تعریف آنها پرداختند و برنامه های خود را به وضوح برای مردم مطرح نکردند.

امیدواریم که در دو برنامه بعدی با دیدگاههای کاندیداهای محترم در رابطه با مهمترین مسائل مبتلی به در جامعه آشنا شویم.

نمایندگان کاندیداها باید در برنامه ریزی برنامه ها حضور داشتند و در چگونگی برگزاری مناظره ها مشارکت داشتند.

برنامه مناظره به گونه ای برگزار شد ، که به نظرم این نوعی توهین به وقت و زمان مردم و کاندیداهای ریاست جمهوری بود ، آشنایی با برنامه های کاندیداها باید نکته مورد نظر مجریان برنامه های مناظره باشند.

رئیس محترم صدا و سیما در گفتگوهای خود مطرح کرده بودند که کاندیداها آماده به میدان مناظره بیایند ، اما مناظره به گونه ای بود که نیازی به آمادگی برای گفتگو نداشت ، شیوه مناظرات سال ٨٨ بهتر از مناظره امروز بود.

رسانه ملی باید برای مناظرات بعدی شیوه ای بهتر را برانگیزد تا درک و فهم مطالب کاندیداها برای مردم خوب باشد.

لطفاً نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *