سخنرانی با موضوع ویژگی های منافقان

این سخنرانی در مسجد جامع روستای آهق ایراد شده است، جهت دریافت صوت کامل این سخنرانی اینجا را کلیک کنید.

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه علی بن ابی طالب، ثم الصلوه و السلام علی سیدنا و نبینا ابوالقاسم مصطفی محمد(صلی الله علیه و آله و صلم) و علی اهل بیته الطیبین الطاهرین، المعصومین المکرمین سیما بقیه الله فی الارضین.
دنیایی که انسانها در آن زندگی می کنند در این محدوده برخی از آنها بسیار خطرناک هستند، شاید از ما سوال کنند که خطرناک ترین موجود بر روی زمین کدام هست؟ پاسخ می دهیم آن کسی که انسانها را آزار و اذیت می دهد، اما معنی از این هم گسترده تر هست، خطرناک ترین انسانها بر روی زمین انسانهای منافق هست، انسانهای دو چهره هست، آنهایی که همانند موش صحرایی هستند، موش صحرایی چه می کند، می فرمایند موش صحرایی به محل زندگی خود دو در قرار می دهد، یک در، در معمولی هست که از آنجا دائماً رفت و آمد می کند، دومین در را آماده می گذارد، به محض احساس خطر از در دوم فرار می کند و می رود، انسانهایی که بر روی زمین منافق هستند بدین شکل می باشند به محض اینکه احساس خطر کردند فرار می کنند و می روند، بدین جهت هست که می گویم خطرناک هست.
پیغمبر اسلام (صلی الله علیه و آله) می فرمایند(۱): کلب؛ سگ پروردگارش را شکر می گذارد و می گوید الحمدلله که مراگ سگ قرار دادی مرا خوک خلق نکردی، خوک پروردگارش را شکر می گذارد و می گوید الحمدلله که مرا خوک خلق کردی و مرا کافر قرار ندادی و کافر پروردگارش را شکر می گذارد و می گوید الحمدلله که مرا کافر خلق کردی و مرا منافق قرار ندادی، یعنی خطر ناک ترین موجود بر روی زمین.
اگر بخواهیم نفاق را معنی کنیم، دارای معنی گسترده ای هست، کسی که زبان و گفتارش با عملش منافات داشته باشد می گویند این منافق هست.
سخت ترین آیات کلام الله مجید، در صفحات ابتدایی قرآن کریم ، سوره مبارکه بقره از صفحات ۸ تا ۱۵ درباره منافقان صحبت به میان می آورد، چرا خداوند تاکید دارد؟ چرا می خواهد منافقان را به ما بشناساند؟ چون خطرناک هستند!.
وقتی به روایات ائمه معصومین (علیهم السلام) نگاه می کنیم، در روایات می آورند، انسانی که به امانت خیانت کند، این انسان منافق هست، انسانی که عملش با کردارش منافات داشته باشد، این شخص منافق هست، انسانی که وعده دهد و به وعده خودش عمل نکند می فرمایند این شخص منافق هست، این شخص دارای چهره نفاق هست، انسانهایی که در ظاهر به شکلی عمل کنند و در باطن به نحو دیگر می فرمایند اینها همه اش در زمره افراد منافق قرار دارند، گرچه نماز بخوانند، گرچه روزه بگیرند، روزه و نماز خواندن دلیل نمی شود که منافق نباشند، اینها همه اش از روایات ائمه معصومین (علیهم السلام) بود.
وقتی به قرآن مراجعه می کند، صفحاتی که در عرایضم خدمتتان اشاره کردم، خداوند متعال می فرمایدف اینها در ظاهر مؤمن هستند در ظاهر مسلمان هستند، در ظاهر مصلح هستند، اما وقتی به خلوت می روند در باطن به شکل دیگر هستند، این افراد(منافق) با افراد بی دین افت و خیز دارند، با افرادی که دین ندارند خلوت می کنند، موسم حج رسیده، عربستان سعودی این شجره خبیثه ملعونه ای که مقام معظم رهبری فرمودند، می رود و خلوت می کند با صهیونیست، می رود و خلوت می کند با آمریکا، مردم مسلمان بی گناه یمن را می کشد بر سرشان آتش می ریزد، مسلمان، مسلمان را می کشد، شما اسم این را چه می گذارید، آیا این منافق نیست؟ آیا این مسلمان هست، اینها در ظاهر نماز می خوانندف اینها در ظاهر روزه می گیرند، امّا در باطن خلوت می کنند با شیطان هایشان، می گویند عربستان سعودی خیلی دوست دارد از کشورهای منطقه قاریان قرآن سفر کنند به مکه، دوست دارد امتیاز می دهد، دوست دارد عربستان سعودی، حافظان قرآن سفر کنند دوست دارد، امتیاز می دهد، عربستان افتخار می کند که فقط بیست هزار حافظ قرآن در حجا وجود دارد، حافظ قرآن با محافظ قرآن متفاوت هست، انسان حافظ خیلی چیزها هست، اما حافظ با محافظ متفاوت هست، قرآنی که از دیدگاه عربستان بلندگوی آمریکا باشد، این قرآن به درد ما نمی خورد، قرآنی که از دید عربستان سخن صهیونیسم را مطرح کند، برگردد و بر سر برادر مسلمان خود بمب بریزد این حافظ قرآن بودن هم به درد نمی خورد، هر چند همه اش حافظ قرآن باشد.
پروردگار متعال می فرماید منافقان وقتی می خواهند به نماز بروند با کسالت می روند، زمان انفاق با کراهت عمل می کنند.
پروردگار متعال می فرماید اینها عیب جویی می کنند از برادر مؤمنشان، زمان جبهه و جهاد انسانهای منافق روی برگردان و از یاد خدا غافل می شوند، ریا کارانه عمل می کنند.
زمانی که مسلمانها پیشرفت می کنند مثل جمهوری اسلامی ایران، ببینید در کشورهای منطقه ما جنگ هست ، نا امنی هست، تنها امن ترین جایی که در منطقه و حتی در کل دنیا وجود دارد، جمهوری اسلامی ایران است، امروز عربستان می گوید ایران منطقه را ناامن کرده است، زمانی که مسلمانان پیشرفت می کنند اینها ناراحت می شوند، نگران می شوند، هراسناک می شوند می ترسند، اما زمانی که مشکلی برایشان پیش بیاید شاد می شوند.
دو ویژگی دیگر عرض کنم خدومتتان، این منافقان، بیمار دل می شوند، خدا می فرماید: فِی قُلُوبِهِمْ مَرَضٌ، اینها در دلشان بیماری دارند، خدا چه می کند، در ادامه آیه می فرماید: فَزَادَهُمُ اللَّهُ مَرَضًا وَلَهُمْ عَذَابٌ أَلِیمٌ بِمَا کَانُوا یَکْذِبُونَ؛ به مرضشان می افزاییم، و به آنچه به دروغ مى گفتند عذابى دردناک خواهند داشت؛ هم دردنیا عذاب می بینند و هم در آخرت.
ویژگی دیگری که عرض می کنم خداوند می فرماید: این منافق ها در روی زمین فساد می کنند، وَإِذَا قِیلَ لَهُمْ لَا تُفْسِدُوا فِی الْأَرْضِ، هر چه نصیحت می کنی اثر ندارد؛ قَالُوا إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ؛ وقتی گفته می شود که فساد می کنید در روی زمین قبول نمی کنند می گویند ما مصلح هستیم ما در روی زمین اصلاح به وجود آورده ایم، اصلاح را این گونه به وجود می آورند، صد عن سبیل الله می شوند، مؤمنان منتظرند فرصت شود تا به حج واجب بروند اینها صد عن سبیل الله می شوند، اجازه نمی دهند.
حالا معلوم نیست که چه کسی اینها را خاءن الحرمین قرار داده، اینها می گویند ما خادم الحرمینیم، خیر اینها خائن به حرم خداوند متعال هستند.
این اندازه فساد کردند، حرم اهل بیت را ویران کرده اند، اجازه نمی دهند زائران خدا عزاداری کنند برای اهل بیت گریه کنند، مسئله شفاعت را زیر سؤال می برندف اینها تبلیغ می کنند ما بیست هزار نفر قاری قرآن و حافظ قرآن در حجاز دارم، اینها نمی دانند که مسئله شفاعت مسئله قرآنی هست.
البته این شجره خبثه ملعونه ای که حضرت آقا دو سه روز پیش در سخنرانی و پیامی که به مسلمین جهان دادند، اشاره فرمودند، این یک درس هست، زمانی که نظام جمهوری اسلامی پایه گذاری شد، حضرت امام (ره) نماه ای که به گورباچوف دادند و گفتند که آخر عمرتان هست، نا هم معتقدیم که آخر عمر عربستان سعودی هست انشاءلله.
توجهات حضرت امام زمان (عج) هست، اینهایی که صد عن سبیل الله شدند و اجازه نمی دهند از ایران و یمن مسلمانان به مکه بروند و زیارت کنند بیت الله را، بزودی خانه هایشان ویران خواهد شد انشاءلله.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

لطفاً نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *