سبک زندگی غربی، زندگی غرب را مختل کرده است

نشست های روشنگری سبک زندگی ایرانی اسلامی به مناسبت فرا رسیدن ایام ازدواج حضرت خدیجه (س) با پیامبر (ص)، در پایگاه خواهران حضرت فاطمه صغری (س) شهرستان ویژه مراغه برگزار شد.

به گزارش MARAGHEHEI.IR، حجت الاسلام مظلومی مراغه ای با حضور در پایگاه خواهران حضرت فاطمه صغری (س) شهرستان مراغه درباره سبک زندگی ایرانی اسلامی روشنگری کرد.

حجت الاسلام مظلومی مراغه ای با تبریک آغاز امامت حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا له الفداء (عج) و فرا رسیدن سالروز ازدواج حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (س) با حضرت خدیجه کبری (س) گفت: یکی از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری در مورد سبک زندگی فراموش شده اسلامی است.

مظلومی گفت: مجموعه رفتارها و کنش های اجتماعی ما را سبک زندگی می گویند رفتار ما را در اجتماع مشخص می کند  حال باید دید رفتار ما در جامعه چگونه است، سبک زندگی دشمن امروز در ما تغییر ایجاد کرده زاویه دید ما را نسبت به زندگی تغییر داده است.

مربی طرح صالحین ناحیه مراغه ادامه داد: نیاز انسان در همه جا پا برجاست، انسان نیاز به غذا، محبت و هزاران نیاز دیگر دارد، سبک زندگی در ما آنچنان تاثیر گذاشته که زنان ما متاسفانه به سوی غذاهای زود پز فست فود رفته اند، رفتن به سوی غذا های فست فود همان و افزایش چربی را به دنبال داشته، اینجا نقش دشمن مشخص می شود، دشمن با تولید برنامه های تلویزیونی، مانکن بودن را در ذهن مخاطب تبلیغ می کند، این خانم که با هزینه های گزافی در زندگی تلاش برای لاغر کردن خود می کند.

مظلومی گفت: سبک زندگی غربی در نظام آموزشی ما هم تاثیر گذاشته است،دانش آموز در مدرسه به جای استفاده از معلم از لپ تاپ که دارای هزاران جذابیت هست را استفاده می کند، نتیجه حاصله از آن این می شود که دانش آموز پس از ۱۲ سال تحصیل در نظام آموزشی خواندن قرآن را نمی داند.

وی ادامه داد: سبک زندگی غربی، زندگی خود غرب را هم مختل کرده است، به گونه ای که غرب امروز در زندگی خود پایان دادن به آن را مورد تصور خود قرار نمی دهد و با تبلیغ و تولید محتوای غیر دینی سعی در وارد کردن این نوع سبک در زندگی مردم ایران را دارد.

مظلومی گفت: معنویت در زندگی پیامبر (ص) و حضرت خدیجه موج می زند، معنویت در کجای زندگی ماست، ما که مدعی ادامه دهنده رسالت پیامبر و نوع زندگی ایشان هستیم معنویت در کجای زندگی ماست ما امروز باید بدانیم که برای ادامه دادن به رسالت نبی مکرم اسلام (ص) معنویت را در زندگی خود افزایش دهیم.

مظلومی با اشاره به سخنان حضرت امام روح الله (ره) افزود: در دیدگاه امام خمینی (ره) طبع کلخ نشینی با تربیت صحیح منافات دارد، چگونه می خواهیم هم کاخ نشین باشیم و هم فرزندانمان را تربیت اسلامی کنیم.

در پایان این نشست به پرسش های حاضرین پاسخ داده شد.

 

لطفاً نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *