دختری هستم مجرد، که خواستگار بی نماز دارم؟

پاسخ ارائه شده در این صفحه پاسخ به سوال یک پرسشگر با مشخصات خاص می باشد لذا در صورتی که سوالی سایر از موضوع دارید از طریق درگاه های پاسخگویی سوال خود را ارسال فرمائید.

[box type=”info” bg=”#” color=”#” border=”#” radius=”5″ fontsize=”14″]

سوال

من دختری مجرد هستم هرچه خواستگار برای من میاید پولدار اما بی نماز و مشروبی و من با خدای خود عهد بستم که تا آخر عمرم هم شده مجرد باقی میمانم اما با این آدم ها ازدواج نمی کنم اما اطرافیان میگند که من اشتباه میکنم کم کم بعد نماز خوان میشن؟

[/box]

[box type=”tip” bg=”#” color=”#” border=”#” radius=”5″ fontsize=”14″]

پاسخ

ما نیز مثل شما می دانیم خواستگاری بهاری دارد که همیشگی نیست و توصیه می کنیم بی جهت و بی دلیل و سخت گیرانه خواستگاری را رد نکنید اما نمی شود به تناسب ها بی توجه بود.آنچه یک مرد برای ازدواج باید داشته باشد غیرت کار کردن و سلامت جسمی و روانی است.

ما توقع نداریم زن شوهر را نماز خوان کند گرچه گاهی شاید بتواند اما نباید ازدواج را برفرض نماز خوان شدن احتمالی استوار کند. منفعل بودن از نظر ایمانی سطوح مختلفی دارد باید در مشاوره حضوری سطح آن مشخص شود تا بتوان نظر دقیق تر داد مثلا بی نماز بودن با مشروب خوردن هر دو نمادی از ایمان ضعیف است اما سطوح آن فرق می کند گاهی یک رفتار نشانه خصلت دائمی شخص است و گاهی نشانه سادگی است و گاهی نشانه اطلاع مذهبی نداشتن، و گاهی نشانه بی قیدی است،هر یک از این موارد بسیار با هم متفاوت است. در ازدواج مقید شدن و تعهد داشتن مهم است، پس اگر کسی رفتاری داشته باشد که نشان از تعهد نداشتن او باشد ازدواج با او توصیه نمی شود، برای تشخیص این مطلب می توان مشاوره حضوری رفت.شاید نیازبه گفتن نباشد که هر نمازگزار را نمی توان لایق همسری دانست وهر بی نمازی را نشاید بی دین نامید.

[/box]

لطفاً نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *