توجه به اهداف اباعبدالله الحسین(ع) از مهمترین مسائل در عزاداری است

حجت الاسلام مجتبی مظلومی مراغه ای گفت: توجه به اهداف اباعبدالله الحسین(ع) از مهمترین مسائل در عزاداری است و با توجه به این اهداف می توان نام و یاد شهدای کربلا را زنده کرد.

به گزارش خبرنگار افتخاری خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا)، حجت الاسلام مجتبی مظلومی مراغه ای، مبلّغ دینی و مدیر هفته نامه مکیال مراغه به مناسبت سومین روز از شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یارانش در مراغه، ضمن عرض تسلیت این ایام گفت: توجه به اهداف اباعبدالله الحسین(ع) از مهمترین مسائل در عزاداری است و با توجه به این اهداف می توان نام و یاد شهدای کربلا را زنده کرد.

وی در ادامه افزود: یکی از مهمترین مسائل جهت جلب توجه اباعبدالله الحسین(ع) ادای نذورات مردم عزیز است و برای این کار باید به طور کامل با احکام آن آشنایی پیدا کرد.

مظلومی مراغه ای با اشاره به احکام نذورات ادامه داد: یکی از مسائلی که شاید در مسئله نذر کمتر مورد توجه قرار گیرد، مورد تصرف کامل در اموال است، بدین معنا که اگر انسان نمی تواند در اموال خود تصرف داشته باشد، نمی تواند نذر کند.

وی در ادامه سخنان خود در این زمینه گفت: انسان نمی تواند به جای دیگری نذر کند و به او بگوید که فلان چیز را برایت نذر کردم که اگر تحقق یافت ادا نمایی.

حجت الاسلام مظلومی مراغه ای اظهار کرد: باید به گونه ای نذر کرد که توان انجام آن را داشت. به این معنا که اگر کسی نمی تواند با پای پیاده به کربلا برود، چگونه نذر برای سفر با پای پیاده به کربلا را می کند.

این مبلّغ دینی در پایان گفت: بانوان عزیز نیز برای ادای نذورات خود و یا قبل از نظر کردن باید حداقل با همسران خود مشورت کنند که خدای ناکرده فردا مشکلی را با هم در این مسئله نداشته باشند.

یادآور می شود، پس از سخنرانی حجت الاسلام مظلومی مراغه ای، مراسم شبیه خوانی مجلس یزید برگزار و نماز مغرب و عشا به امامت حجت الاسلام مظلومی مراغه ای اقامه شد.

لطفاً نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *