حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۱ تیر , ۱۴۰۰ 13 ذو القعدة 1442 Tuesday, 22 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 3762 تعداد اعضا : 4 تعداد دیدگاهها : 99×
۰۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۲:۴۳
شناسه : 30648
بازدید 13
0

اگر کسی دید گردن او قوی است، امانتدار و با ایمان است. اگر کسی در خواب بار سنگینی را بر روی گردن خود دید که تحمل حمل آن بار را نداشت، به مشکلات یا بیماری مبتلا می شود ولی اگر حمل بار برایش مشکلی نداشت، در بیداری کاری را انجام می دهد که برای او […]

پ
پ

اگر کسی دید گردن او قوی است، امانتدار و با ایمان است. اگر کسی در خواب بار سنگینی را بر روی گردن خود دید که تحمل حمل آن بار را نداشت، به مشکلات یا بیماری مبتلا می شود ولی اگر حمل بار برایش مشکلی نداشت، در بیداری کاری را انجام می دهد که برای او سودمند است و انسان صالحی نیز هست.

امام صادق (ع) می فرماید: دیدن گردن بر پنج وجه است:
۱٫ امانت،
۲٫ توانایی،
۳٫ خیانت،
۴٫ وام،
۵٫ بیماری.

حضرت دانیال می گوید: دیدن گردن به خواب، دلیل امانت است و محل دین. اگر دید گردن او چون شیر شد، دلیل قوت است و صلاح دین و امانت نگه داشتن. اگر گردن خود را ضعیف دید، تاویلش به خلاف این است. اگر دید ماری در گردن او حلقه شده بود، دلیل که زکات مال نداده باشد.

محمد ابن سیرین می گوید: اگر کسی در خواب به گردن خود بار گرانی دید، دلیل که بیمار شود. اگر دید باری در گردن داشت و بر خود هیچ رنج از آن بار ندید، دلیل بر درستی دین است و عمر دراز.

ابراهیم کرمانی می گوید: اگر گردن خود را سیاه دید، دلیل که امانت را خیانت کند. اگر در خواب گردن خود را کوتاه دید، دلیل که امانت بگذارد.

جابر مغربی می گوید: اگر دید بر گردن موی داشت، دلیل که وام دار شود. اگر گردن خود را شکسته دید، دلیل که به مراد برسد و در دینش خلل افتد. اگر گردن خود را کج ببیند، دلیل که امانت را خیانت کند.

خالد بن علی بن محد العنبری گوید: گردن در خواب، به جایگاه قبول امانت تعبیر میشود؛ از اینرو، اگر کسی در خواب ببیند که گردنش باریک شده است، ستمکار است و تاب تحمل امانتی را که پذیرفته است، ندارد. اگر کسی ببیند که در گردنش عیب و نقصی وجود دارد، نشانه آن است که با مردم درفتاری نموده یا در امانتی که به او سپرده اند، خیانت نموده است.

آنلی بیتون می گوید: اگر در خواب گردن خود را ببینید ، نشانه آن است که ناراحتیهای موجود، بر کار و روابط خانوادگی شما تأثیر نامطلوب خواهد گذاشت. اگر در خواب از گردن کسی تعریف کنید ، نشانه آن است که عشق به مادیات باعث شکستن پیمانهای خانوادگی خواهد شد.
اگر زنی خواب ببیند گردنش چون گردن مردان کلفت شده است، نشانه آن است که اگر بر خود مسلط نشود زنی غرغرو و بداخلاق خواهد شد .

در کتاب سر زمین رویاها آمده:
خواب گردن خودتان : دوستان دروغین شما را احاطه می کنند.
گردن دیگران : از صمیم قلب عاشق هستید.
گردن فرزندانتان : بواسطه هوش آنها مغرور خواهید بود.
یک گردن خیلی کلفت : احترام و افتخار.
یک گردن خیلی بلند : ثروت.
یک گردن کوتاه : به مشکل و مانع بر می خورید.
یک گردن چرب : پول زیاد.
یک گردن شل : در یک حادثه غافلگیر خواهید شد.
یک گردن با غبغب : به مقام مهم و محترمی در اجتماع می رسید.
سه کله روی یک گردن : فراوانی پول.
شما را دار می زنند : شما همیشه آماده برای قدرت نمائی هستید.
یک غده در یک گردن دارید : بیماری.
گردن شما چرک می کنید : خبر مرگ یک دوست.
گردن شما زخمی می شود : شانس در روابط عشقی.
گردن شما باند پیچی شده : دوستان جدید پیدا میکنید.
گردنتان درد می کند : بزودی پول بدستتان میرسد.

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.