حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۰ 6 ذو القعدة 1442 Tuesday, 15 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 3759 تعداد اعضا : 4 تعداد دیدگاهها : 99×
۰۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۱
شناسه : 30661
بازدید 7
0

اگر کسی در خواب ببیند خمی پر از آب گوارا دارد، از مال دنیوی سود می برد. اگر ببیند که خمره ای خالی دارد، خدمتکاری نامناسب خواهد داشت و اگر خمره را با ظاهری پر از نقش و نگار دید، همسری زیبا و خوش سیرت نصیب او می شود. اگر کسی به دیگری خمره ای […]

پ
پ

اگر کسی در خواب ببیند خمی پر از آب گوارا دارد، از مال دنیوی سود می برد. اگر ببیند که خمره ای خالی دارد، خدمتکاری نامناسب خواهد داشت و اگر خمره را با ظاهری پر از نقش و نگار دید، همسری زیبا و خوش سیرت نصیب او می شود. اگر کسی به دیگری خمره ای بدهد، به او خدمتکاری خواهد بخشید و اگر خمره او شکست، خادمه اش می میرد.

 

اگر خم را پر از سرکه دید، مال بسیار به او می رسد و پرهیزکار خواهد بود. اگر خم را پر از روغن ببیند، تعبیرش رسیدن مال و ثروت فراوان است و اگر آن را پر از عسل ببیند، مالی حلال به دست خواهد آورد که با شادکامی خرج خواهد کرد. اگر خم را پر از نفت ببیند، تاویلش مردی کثیف با اخلاقی تند و عصبانی است و اگر خم را پر از جواهر دید، به ریاست و بزرگی می رسد.

کوزه پر از آب در خواب دوست و زنی مهربان است. اگر کسی در خواب دید کوزه ای از جنس سفال دارد، با شخصی جوان و زیبا ازدواج می کند یا خدمتکاری جوان و زیبا را استخدام می کند. اگر کوزه اش از جنس فلز بود و از آب آن خورد، با خدمتکارش همبستر می شود.

امام صادق (ع) می فرماید: دیدن کوزه در خواب بر نه وجه است:
۱٫ زن،
۲٫ خادم،
۳٫ کنیزک،
۴٫ قوام دین،
۵٫ صلاح تن،
۶٫ عمر دراز،
۷٫ مال،
۸٫ خیر و برکت،
۹٫ میراث از قِبَل زنان.

و دیدن کوزه آویز، به تاویل زنی بزرگوار و مال دار است.

محمد ابن سیرین می گوید: اگر در خواب ببیند کوزه سفال داشت، دلیل که کنیزکی حاصل کند. اگر از مس سفید یا روی ببیند، دلیل بر خادم است. اگر ببیند که از کوزه آب خورد، دلیل که با کنیزکی جمع شود.

جابر مغربی می گوید: اگر ببیند که کوزه بشکست، دلیل که کنیزک بمیرد. کوزه درخواب، دلیل مال و منفعت است. اگر ببیند که کوزه زرین یا سیمین داشت، دلیل که مال تمام حاصل کند. اگر آهنین ببیند، دلیل برمال اندک است که بیابد.

ابراهیم کرمانی می گوید: خم سنگین دیدن، گنج است و خم آب دیدن، زن توانگر است. اگر کسی ببیند که خمره ای شیشه ای در خانه دارد، همسرش را طلاق می دهد.
اگر ببیند در سرای او خم پر آب بود که از آن آب می خورد، دلیل که مال بسیار بیابد و در راه نیک هزینه کند. اگر خم سرکه ببیند، مردی پرهیزکار است و خم سرکه و روغن، دلیل زیادی مال و توانگری است. خم انگبین مال حلال است، خم آش، دلیل بر مردی بیمار است. خم نفت، دلیل بر مردی فرومایه و چرکین است.

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.