حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۱ تیر , ۱۴۰۰ 13 ذو القعدة 1442 Tuesday, 22 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 3762 تعداد اعضا : 4 تعداد دیدگاهها : 99×
۰۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۲
شناسه : 30732
بازدید 5
0

اگر کسی در خواب دید که کبوتری را از هوا گرفت، مالی بدون انتظار به وی خواهد رسید. خوردن گوشت پخته کبوتر، به تلف کردن مال زن تعبیر شده و اگر گوشت خام کبوتری را می خورد، چنین قصدی را نمی تواند به انجام برساند. اگر کسی ببیند تعدادی کبوتر دارد، فرزندان زیادی از وی […]

پ
پ

اگر کسی در خواب دید که کبوتری را از هوا گرفت، مالی بدون انتظار به وی خواهد رسید. خوردن گوشت پخته کبوتر، به تلف کردن مال زن تعبیر شده و اگر گوشت خام کبوتری را می خورد، چنین قصدی را نمی تواند به انجام برساند. اگر کسی ببیند تعدادی کبوتر دارد، فرزندان زیادی از وی به دنیا خواهند آمد.

فرار کبوتر، به معنای قهر زن و یا مرد و بازگشت کبوتر، به آشتی زن و شوهر تعبیر شده است. اگر محبوسی در خواب کبوتری سفید ببیند از زندان خلاص می شود و آزادی خود را باز می یابد. اگر بیماری این خواب را ببیند شفا حاصل می کند و چنان چه وامداری ببیند، دین خویش را می پردازد.

محمد ابن سیرین می گوید: دیدن کبوتر، دلیل بر زن است. اگر ببیند کبوتری بگرفت یا کسی به وی داد، دلیل که زن بخواهد. اگر ببیند گوشت کبوتر خورد، دلیل که مال زن خورد. اگر ببیند کبوتری را بزد و بیفکند، دلیل که زن را رها کند به سبب سخنی که در حق او بگوید. اگر ببیند کبوتر بچگان بسیار داشت، دلیل که از زنان منفعت یابد.

جابر مغربی می گوید: اگر به خواب ببیند کبوتری داشت، دلیل که غایبش از سفر بازآید. اگر ببیند کبوتری در خانه او بمرد، همین دلیل است. اگر دید کبوتر بسیار در خانه داشت، دلیل که او را فرزندان بسیار باشد و نیز گویند مال تمام حاصل کند. بهترین کبوتر درخواب، سفید و سبز است. اگر زنی کبوتر ببیند، دلیل که شوهری کند و دختران آورد. دیدن کبوتر بازی در خواب، دلیل است بر کاری باطل و کبوترخانه، دلیل بر ناحق است.

امام صادق (ع) می فرماید: دیدن کبوتر بر پنج وجه است:
۱٫ زن،
۲٫ کنیزک،
۳٫ مال،
۴٫ نامه که از غایب رسد،
۵٫ ریاست.

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.