حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۰ 6 ذو القعدة 1442 Tuesday, 15 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 3759 تعداد اعضا : 4 تعداد دیدگاهها : 99×
۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱:۱۷
شناسه : 30449
بازدید 25
0

اگر کسی در خواب دید از نردبان محکمی بالا می رود که در پله هایش نقصی نیست، ترقی می کند و در کارش به مدارج بالا می رسد. اگر پله های نرده بان شکست، زیانی است که در میانه راه به او می رسد. اگر نردبان چوبی بود، نشانه این است که کسی که از […]

پ
پ

اگر کسی در خواب دید از نردبان محکمی بالا می رود که در پله هایش نقصی نیست، ترقی می کند و در کارش به مدارج بالا می رسد. اگر پله های نرده بان شکست، زیانی است که در میانه راه به او می رسد. اگر نردبان چوبی بود، نشانه این است که کسی که از آن بالا می رود، آدم درستکاری است ولی تنزل و سستی را نیز خبر می دهد و اگر نردبان آهنی بود، بالا رونده از آن، آدم محتاطی است و نشان استحکام کارهای اوست.

 

امام صادق (ع) می فرماید: دیدن نردبان به خواب مردم مصلح را، دلیل ظفر است بر دشمن و فاسق را دلیل منافقی.

محمد ابن سیرین می گوید: اگر بر نردبان از گل و خشت می رفت، دلیل صلاح کار او است. اگر چوبین بود، دلیل ضعف دین است. اگر از سنگ وآهن بود، دلیل که بیننده قوت بیابد.

ابراهیم کرمانی می گوید: اگر ببیند که از نردبانی بالا رفت، دلیل بزرگی و منفعت است. اگر ببیند که از نردبان به زیر آمد، به خلاف این است.

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.