حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۱ تیر , ۱۴۰۰ 13 ذو القعدة 1442 Tuesday, 22 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 3762 تعداد اعضا : 4 تعداد دیدگاهها : 99×
۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۲:۲۳
شناسه : 30492
بازدید 18
0

دیدن مناره در خواب، دلیل بر مردی است که مردم را به راه راست فرا می خواند. اگر دید مناره بنا کرد، کاری کند که جماعتی را از اسلام جمع دارد. اگر ببیند مناره را خراب کرد، دلیل که جمع اسلام را متفرق نماید. امام صادق (ع) می فرماید: دیدن مناره بر چهار وجه است:؟۱٫ […]

پ
پ

دیدن مناره در خواب، دلیل بر مردی است که مردم را به راه راست فرا می خواند. اگر دید مناره بنا کرد، کاری کند که جماعتی را از اسلام جمع دارد. اگر ببیند مناره را خراب کرد، دلیل که جمع اسلام را متفرق نماید.

امام صادق (ع) می فرماید: دیدن مناره بر چهار وجه است:؟
۱٫ پادشاه،
۲٫ مردی بزرگ،
۳٫ امام،
۴٫ موذن.

ابراهیم کرمانی می گوید: دیدن مناره در خواب، اشاره به مردی بزرگ است. اگر ببیند در کوچه او مناره بود، انسان بزرگی در آنجا نزول کند. اگر ببیند مناره آجر و سنگ بود، دلیل که آن انسان بزرگ، همت ضعیفی دارد. اگر مناره را در مسجد دید، شخص بزرگی خلایق را به راه راست آورد. اگر ببیند در مناره مسجد بیفتاد، دلیل که بزرگی از آن دیار بمیرد.

جابر مغربی می گوید: اگر دید بر مناره مسجد جامع اذان می گفت، دلیل که به کاری بزرگ مشغول شود و حق تعالی حج را روزی او کند. اگر بر مناره اقامت کرد، دلیل بر درازی عمر است. اگر ببیند باد مناره را بیفکند، دلیل که پادشاه یا حاکمی دیگری آید و آن پادشاه را نابود کند.

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.