تاریخ در حال تکرار و اکنون عاشورای دیگری در راه است

مبلّغ هیئت امام حسن (ع) مراغه گفت: تاریخ در حال تکرار است و اکنون عاشورای دیگری در راه است.

 به گزارش خبرنگار افتخاری خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا)، مجتبی مظلومی مراغه ای در جمع عزاداران تاسوعای حسینی هیئت امام حسن (ع) مراغه ضمن عرض تسلیت تاسوعا و عاشورای حسینی بر ضرورت ولایت پذیری مردم تأکید کرد.

وی ضمن بیان فضیلت ها و رویدادهای شب عاشورا گفت: بسیاری از افراد مورد اطمینان امام حسین (ع) از غافله کربلا عقب ماندند و نسبت به ترک آن اقدام نمودند که این ها از ریزش های قیام عاشورا هستند.

مراغه ای ضمن تأکید به رویش ها و ریزش های قیام امام حسین (ع) ادامه داد : قیام سالار شهیدان رویش و ریزش فراوانی دارد که بنابه فرصت کم خود به دو نمونه از آن اشاره می کنم.

وی با اشاره به سرگذشت عبید ا… حر جوفی از اصحاب امام حسین (ع) گفت: عبید ا… حر جوفی در خواست امام حسین (ع) را رد کرد که جوفی خود می گوید یادم نمی رود امام حسین ( ع) به همراه خانواده اش جلوی خیمه از من خواست که در کربلا بمانم و امام فرمود تو گذشته خوبی نداری ، گناه بسیار داری بیا و ما را یاری کن.

مظلومی مراغه ای ضمن اشاره به ورود کاروان امام حسین (ع) به کربلا و ماجرای حر بن ریاحی گفت: حربن ریاحی راه را به روی امام حسین (ع) و یارانش بست سپس متوجه شد و بازگشت که این خود از نمونه های بارز رویش قیام امام حسین (ع) است.

وی در ادامه بر بی بصیرتی و مال و ثروت پسندی کوفیان اشاره کرده و گفت: ابن زیاد از بی بصیرتی مردم کوفه استفاده کرد و آنان را ترسانده و به مقابله با امام زمان خودشان با بهانه ها و وعده های پوچ دنیوی ترغیب کرد.

مراغه ای گفت : مواظب باشیم تا از موانع بزرگی که پوچ و بی فایده هستند بگذریم که اگر خداوند بخواهد انسان را غنی می کند، که البته غنی بودن هم گاهی برای مسلمان مضراتی دارد.

مبلّغ میهمان هیئت گفت: شریح فردی بود که حکم خارجی بودن امام حسین(ع) را صادر کرد، خارجی یعنی اینکه خروج از دین مبین اسلام؛ به بیان واضح یعنی ارتداد.

وی با بیان حدیث «انّ الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه» مخاطبان را مورد سوال قرار داد و گفت: آیا فردی از شما باور می کند که امام حسین (ع)، نوه رسول مکرم اسلام (ص)، فرزند علی مرتضی(ع) و فاطمه زهرا(س) از دین خارج شده باشد، پس این از بی بصیرتی و جاه پرستی کوفیان بود که حکم شریح را باور کردند.

مراغه ای در ادامه با اشاره به ولایت پذیری مردم کوفه گفت: امام حسین (ع)، مسلم بن عقیل را به کوفه فرستاد همه دورش را گرفتند و از مسلم خواستند تا امام را به کوفه دعوت کند، که پس از ورود ابن زیاد به کوفه همه از عهد و بیعتی که با مسلم بن عقیل داشتند دست کشیده و مسلم را تنها گذاشتند، اگر کوفیان ولایت پذیر بودند می دانستند که حکم و سخن نماینده امام زمانشان، همان حکم و سخن امام حسین (ع) است.

این مبلّغ در ادامه با اشاره به زمان معاصر مسلمانان گفت: اکنون امام عصر (عج) در میان ما غایب هستند و ما نمی توانیم مستقیم از ایشان کسب فیض نماییم پس باید از ولایت پذیری برخوردار بوده و از ولی امر مسلمانان جهان حضرت آیت ا… خامنه ای با تمام وجود دفاع کرده و نگذاریم دشمنان به بهانه های واهی ما را از خط مشی رهبری و دین اسلام خارج کنند.

حجت الاسلام مراغه ای در پایان به پیروزی اخیر مقاومت در برابر رژیم غاصب صهیونیستی اشاره کرده و گفت: پیروزی مقاومت در برابر رژ‍یم غاصب صهیونیستی نوید بخش موفقیت مسلمانان در عرصه جهانی است.

در پایان پس از برنامه سخنرانی حجت الاسلام مظلومی مراغه ای، برنامه تعزیه و شبیه خوانی برگزار شد.

لطفاً نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *