برگزاری فاز دوم کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد در مسجد جامع آهق مراغه

فاز دوم کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد در مسجد جامع روستای آهق مراغه برگزار شد.

به گزارش MARAGHEHEI.IR، به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی ، محرم احدی کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی مراغه دراین زمینه گفت: فاز دوم کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد در مسجد جامع روستای آهق مراغه برگزار شد.

احدی افزود: این کارگاه آموزشی یک روزه که بمدت ۴ساعت بود توسط حجت‌الاسلام مجتبی مظلومی روحانی مستقر اداره تبلیغات اسلامی در این روستا برگزار شد.

حجت‌الاسلام مظلومی استاد کارگاه با اشاره به پیامد های غیر قابل جبران مواد مخدر اظهار داشت: عوارض و رفتارهای ناشی از مصرف شیشه و گل در بین جوانان و جنبه های روانی ناشی از مصرف مواد محرک و بروز رفتارهای پرخطر در بر دارد از جمله باعث توهم، اختلالات روانپریشی، توهمات دیداری و شنیداری ناشی از مصرف این مواد و اختلال پارانویا می‌شود.

وی آگاه کردن خانواده ها مخصوصا پدران و مادران در رابطه با رفتار فرزندان وتربیت و کنترل صحیح آنها در اجتماع و آشنایی آنها با مضرات اعتیاد به وسیله رسانه های گروهی به خصوص صدا و سیما و ایجاد تحول در آموزش و پرورش و تقویت کادر آموزشی و مربیان پرورشی مخصوصا در روش ها و ایجاد فضای آموزشی مناسب که مسلما می‌شود مضرات مواد مخدر را از راهکارهای مهم پیشگیر از اعتیاد دانست.

احدی در ادامه گفت: به شرکت کنندگان در این کارگاه گواهی نامه پایان دوره از طرف آموزش اداره کل استان صادر خواهد شد.

لطفاً نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *