با حسین بودن گذشت از معصیت و گناه می طلبد

نشست روشنگری با موضوع کسب مهارتهای زندگی آسان برای دختران جوان، در پایگاه خواهران حضرت رقیه (س) ، مسجد صاحب الزمان (عج) شلیلوند از توابع شهرستان ویژه مراغه برگزار شد.

به گزارش MARAGHEHEI.IR، حجت الاسلام مظلومی مراغه ای با حضور در پایگاه خواهران حضرت رقیه (س) شلیلوند مراغه؛ درباره چگونگب کسب مهارتهای زندگی آسان برای دختران جوان روشنگری کرد.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام مظلومی فرا رسیدن ایام حزن و اندوه اباعبدالله الحسین (علیه السلام) را تسلیت عرض نموده و گفتند: بسیار افرادی در جامعه اسلامی ما زندگی می کنند و تنها سخنشان پیروی محض از اباعبدالله الحسین (علیه السلام) است ولی متاسفانه امروز جامعه ما با مشکلات فراوان روبرو هست وقتی انسان این مشکلات اجتماعی را در ساختار خانواده ها می بیند و آن را با حرف و سخن مردم مقایسه می کند آن که بیرون می آید خلاف سخن هست و اصلا زندگی رنگ و بوی حسینی ندارد.

وی ادامه داد: اگر می گوییم با حسین هستیم و در لشکر آن حضرت حضور داریم و ادعا می کنیم ای کاش در کربلا بودم که اگر آنجا بودم دمار از روزگار یزید و یزیدیان در می آوردم ولی در عمل این گونه عمل نمی کنم متاسفانه غرق در گناه و معصیت هستم این با حسین بودن هیچ ارزشی ندارد، با حسین بودن گذشت از معصیت و گناه می طلبد.

حجت الاسلام مظلومی با اشاره به زندگی آسان افزود: کسب مهارت در زندگی بسیار مهم است گاهی ما در زندگی تصمیمی می گیریم که در اصل تصمیم غلط است علت تصمیم غلط ما هم عدم فکر و اندیشه در مورد آن می باشد و این مسیر زندگی ما را تغییر می دهد ما را دچار چالش می کند و ما در مسیر این تصمیم غلط زندگی خود را تباه می کنیم اگر بخواهیم از تباه شدن زندگی آینده خویش جلوگیری کنیم باید مهارت زندگی کردن را بیاموزیم.

وی ادامه دادند: کسب مهارت لازم برای زندگی کردن به ما کمک می کند که در سایه امنیت و آرامش زندگی کنیم بدون اینکه در این مسیر پر پیچ و آغشته با خطرات عصبانی شویم یا به قول بهتر از زندگی کردن لذت ببریم.

ایشان با اشاره به زندگی مخاطره آمیز امروز بیان کردند: امروز تغییرات سریع و وسیعی در جوامع رخ می دهد، تغییر سریع در ساختار خانواده و وجود شبکه های گسترده و پیچیده ارتباطات انسانی را تحت تاثیر خویش قرار داده است، به گونه ای که اطلاعات به درد نخور به سوی انسانها هجوم آورده و زندگی را برای انسان سخت نموده است.

مظلومی گفت: برای کسب مهارت در زندگی باید در تمام انتخابها و تصمیمات خود در چهارچوب اسلام عمل کنیم و به توصیه ائمه معصومین علیهماالسلام عمل نماییم، یکی از مهمترین مهارتها در زندگی ریزبینی و نکته سنجی است، اگر با دید کافی و نکته سنجی به مسائل پیرامون خود نگاه کنیم کمتر دچار خطا و اشتباه می شویم.

ایشان افزودند: مهارت دیگر برای زندگی آسان هدفمندی هست، گاها کارهایی را می کنیم که در آن هدف مشخص نداریم، عدم جود هدف مشخص یعنی سرخوردگی و ناامیدی از زندگی، مهرت دیگر زندگی آسان آینده نگری هست که باید به این مهم نیز دقت و توجه کرد، گاها تصمیمی اتخاذ می کنیم که اصلا به آینده تصمیم کاری نداریم فلذا مشکلات نیز به سوی ما غوطه ور می شود که متاسفانه این امر موجب سرخوردگی و نامیدی در زندگی برایمان می شود.

قابل ذکر هست که نماز مغرب و عشاء نیز به امامت حجت الاسلام مظلومی در همان مکان برگزار شد.

لطفاً نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *