با ثبت نام ۸۰۱ نفر در انتخابات خبرگان رهبری باید به خود ببالیم

مسئله مهمی که در چند ماه آینده به حول و قوه الهی به وقوع خواهد پیوست ، مسئله انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی دو رکن مهم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
اکنون که پرونده ثبت نام کاندیداهای انتخابات مجالس خبرگان رهبری و شورای اسلامی به اتمام رسیده است ، دردی که قریبان گیر ثبت نام های انتخابات است ، ثبت نام افرادی است که خود می دانند ، واجد شرایط نیستند باز با حضور در مراکز ثبت نام اقدام به ثبت نام می کنند و کار بیشتری را به مراجع بررسی کننده صلاحیت ها محول می کند.
درباره ثبت نام مجلس خبرگان رهبری که حدود ۸۰۱ نفر ثبت نام کرده اند ، از جهتی به ثبت نام این تعداد خرسند هستم ، اینکه امروز حوزه های علمیه به این توان رسیده اند تا این تعداد خود را در آزمون رسیدن به حد مرجعیت دانسته و مطمئن هستند که می توانند مسائل دین اسلام را از متون اسلامی دریافت کنند ، لذا از این جهت نباید نگران شد که چرا این تعداد ثبت نام کرده اند.
به اعتقادم ، ما باید از این جهت به خود ببالیم و بدانیم که هنوز هم حوزه های علمیه ما در جهت تربیت مرجع تلاش دارد ، از یک بعد حضور این تعداد افراد به عنوان کاندیدای خبرگان رهبری موجب سخت تر شدن انتخاب برای مردم شده و از بعد دیگر نیز تعدد کاندیداها موجب حضور مردم از طیف های مختلف خواهد شد ، در کل انتخابات پرشوری پیش بینی می شود.
از جهت دیگر نگران از این هستم که افرادی از ثبت نام کنندگان که به خطا و برای برده شدن نامشان ثبت نام کرده اند ، البته این مسئله در مورد ثبت نام کنندگان مجلس شورای اسلامی نیز صدق می کند ، کار مراجع ذی صلاح را سخت کرده اند.
ای کاش مردم ما خود را در این آزمون سربلند بدانند ، و بفهمند که نباید در هر جایی که به هر عنوانی ثبت نام می کنند حضور یابند و ثبت نام کنند و هزینه ای را برای کشور تحمیل کنند.

[box type=”note” align=”alignright” class=”” width=””]

لطفاً نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *