انقلاب الکترونیکی ذائقه انسانها را تغییر داده است

نشست های روشنگری سبک زندگی ایرانی اسلامی به مناسبت ۱۰ ربیع الاول سالروز ازدواج حضرت خدیجه (س) با پیامبر (ص)، در پایگاه خواهران حضرت آمنه (س) شهرستان ویژه مراغه برگزار شد.

به گزارش MARAGHEHEI.IR، حجت الاسلام مظلومی مراغه ای با حضور در پایگاه خواهران حضرت آمنه (س) شهرستان مراغه درباره سبک زندگی ایرانی اسلامی روشنگری کرد.

حجت الاسلام مظلومی ضمن تبریک آغاز امامت حضرت بقیه الله الاعظم و سالروز ازدواج نبی مکرم اسلام (ص) با حضرت خدیجه گفت: مجموعه رفتارها و کنش های اجتماعی هر انسانی را سبک زندگی می گویند، پس در سبک زندگی تمایلات فردی ما مهم نیست بلکه آنچه را که در جامعه بروز می دهیم مهم است، نگاه به سبک و شیوه زندگی هر فردی مبین (آشکارکننده) نیات، اغراض و معانی و تفاسیر آن شخص هست.

ایشان ادامه داد: سبک زندگی زاویه دید انسان را تغییر می دهد به گونه ای که امروز کسانیکه به کشورهای عربی سفر می کنند، سبک زندگی آنها را مورد تایید خود قرار می دهند، در حالی که سبک زندگی عربی چیزی جز زور گویی، خوردن و خوابیدن نیست، این شیوه زندگی بدترین شیوه هست، می خورند و در مقابل تلویزیون می نشینند آخر سر هم چاق می شوند، قسمت جالب آن هم تلاش برای آب کردن بدن دارند که خود را تبدیل به یک مانکن بکنند.

مبلغ دینی افزود: انقلاب صنعتی ایجاد شد و به طبع آن انقلاب الکترونیکی به وجود آمد، این انقلاب الکترونیکی ذائقه انسانها را تغییر داد، راحت طلبی را در درون انسان تربیت داده و حالا می بینیم که زندگی کسل کننده شده و دلمردگی را برای انسان به ارمغان آورده است.

مربی صالحین ادامه داد: در نگاه دین اسلام زندگی در این دنیا مانند گذر از گذرگاه است، در این گذرگاه انسان به وسیله اسباب و آثار مختلف مورد آزمون قرار می گیرد، هر انسانی که در این دنیا در مسابقه سود برای رفاه بیشتر شرکت کند، از ابتدا کارش محکوم به شکست است.

مظلومی مراغه ای با اشاره به زندگی پیامبر (ص) و حضرت خدیجه (ع) گفت: شیوه زندگی ائمه باید سبک زندگی ما را مشخص کند نه اینکه بنشینیم جلوی ماهواره و از این شبکه ماهواره ای درس بگیریم برای چگونگی زندگی، با حلوا حلوا گفتن دهن شیرین نمی شوذ، از اسلام دم زدن فایده ندارد بلکه عمل و کردار و گفتار را نیز اسلامی کرد.

در پایان این نشست به سؤالات حاضرین پاسخ داده شد.

لطفاً نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *