حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

چهارشنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۰ 3 رمضان 1442 Wednesday, 14 April , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 3799 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 99×
۱۱ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۲:۴۹
شناسه : 154
بازدید 373
1

پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن سال ۱۳۵۷ نقطه عطفی در خیزش های اسلامی سده اخیر بویژه جهان تشیع است. انقلاب ایران به لحاظ داشتن ماهیت اسلامی و اهداف دینی در همان دوران اولیه تولد خود، دل های آحاد مسلمانان از مذاهب اسلامی را به خود جلب کرد و بارقه ای از امید آفرید و این […]

پ
پ

پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن سال ۱۳۵۷ نقطه عطفی در خیزش های اسلامی سده اخیر بویژه جهان تشیع است. انقلاب ایران به لحاظ داشتن ماهیت اسلامی و اهداف دینی در همان دوران اولیه تولد خود، دل های آحاد مسلمانان از مذاهب اسلامی را به خود جلب کرد و بارقه ای از امید آفرید و این همه به خاطر آن بود که انقلاب ایران پرچمدار اسلام یعنی آرمان و آرزوی بیش از یک میلیارد مسلمان شده بود. قبل از انقلاب اسلامی مسلمانان در هر نقطه ای از جهان نسبت به مسلمانی خود احساس شرم می کردند و اسلام دینی مرده بود که  هیچ تاثیری در زندگی مسلمانان نداشت و حتی نمی توانست قلوب افراد دیگری را برای گرایش به اسلام تحت تاثیر خود قرار دهد.. بسیاری از مفاهیم و آموزه های دینی در کنج کتابخانه ها خاک می خوردند و بسیاری از ارزش های اسلامی منسوخ می شدند و از اسلام جز پوسته ای ظاهری که بیشتر به کار فردی و شخصی می آمد، چیزی باقی نمانده بود.
پیروزی انقلاب اسلامی در واقع احیای دوباره اسلام و جان گرفتن دگرباره قهرمان تاریخ بود و به همین دلیل توانست دل و جان مسلمانان جهان را به خود گره بزند و امت اسلامی را به تحرک و تکاپو وادارد. در واقع صرف وجود انقلاب اسلامی با توجه به ذات، ماهیت و اهداف عالیه آن جاذبه ای بسیار قوی برای مسلمانان جهان داشت و همین زمینه مناسب با پشتوانه اندیشه و مبانی اسلامی و اعتقادی که مرزی برای خود نمی شناخت سنگ بنای صدور انقلاب شد.
و اکنون به حول و قوه الهی این انقلاب اسلامی ایران آغاز گر مجدد انقلاب های اسلامی گردیده و در سایر کشورهایی که نظام های ستمگر و مستبد وجود دارد را از سرا پرده تاریخ محو می سازند.
این انقلابها بی شک منتهی به پیروزی مسسلمین است اما رهبران چنین انقلابهایی توجه کافی داشته باشند که غربی ها در تلاشند تا بار دیگر دست نشانده های خود را به خاطر حفظ منافع خود در این کشورها بر سر حکومت برسانند.
مسلمین با اتحاد و برادری می توانند تمام مستبدان و زور گویان عالم را از میان برداشته و زمینه را برای ظهور منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر (عج) فراهم سازند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.