امروز ضعف مدیریت فاحش موجب بروز مشکلات در همه عرصه ها شده است

مظلومی مراغه ای ضمن تبریک روز جوان گفت: نباید مشکلات اقتصادی موجود در جامعه را با بهانه های واهی توجیه کرد و به گردن این و آن انداخت، باید به اصل مشکلات توجه کردن، امروز درد موجود در جامعه شما ها را از خانه به اینجا کشانده است، می خواهم در مورد این درد سخن بگویم و راه چاره را بیان نمایم.

ایشان افزود: ریشه مشکلات کشور در ضعف مدیریت و عدم مدیریت جهادی بوده است، اما با توجیه هات واهی می خواهیم رد را گم کنیم، امروز به جای اینکه دامان خدا را بگیریم چسبیدیم به کد خدا و منافع شخصی و گروهیمان را بر منافع قشر ضعیف و مستضعف جامعه ترجیح داده ایم.

وی ادامه داد: همه می دانید در سالهای گذشته افرادی روی کار آمدند که شعارشان حل مشکلات و معیشت مردم بود، شعارشان خروج از رکود بود، شعارشان ایجاد اشتغال بود، شعارشان از بین بردن تحریمها بود اما امروز پس از ۴ سال می بینیم که هیچ کدام از این موارد و مشکلات حل نشده است بلکه ضعف مدیریت ها، مفاسد اقتصادی موجود از جمله فیش های نجومی، بدنه خسته و پیر دولت در تحقق شعارها سد راه شده است.

حجت الاسلام مظلومی مراغه ای گفت: یکی از بزرگترین ایراداتی که موجب شد تا مردان ایرانی از کار بیکار شوند تعطیلی کارخانه های بزرگی بود که حتی ما نام آنها را از کودکی به یاد داریم و با آن نام ها بزرگ شدیم، کارخانه ارج، آزمایش، قند ورامین، کاشی ایرانا، ۶ کارخانه سیمان، ۱۵ کارخانه تولید آهن آلات و فولاد نمونه هایی از این کارخانه هاست، شرکت سایپا ۶ هزار ملیارد تومان در بورس زیان کرده است، شرکت ایران خودرو که یکی از شرکتهای بزرگ خودرو سازی در داخل کشور هست نیز بدین منوال است.

وی خاطر نشان شد: بانکها در این دوره زیانده شده اند، بررسی گردش مالی بانک اقتصاد نوین در ۹ ماهه منتهی به سال ۹۵ نشان می دهد این بانک ۵۰۰ ملیارد تومان زیان کرده است، همچنین گردش مالی بانک پارسیان در ۳ ماهه سال ۹۵ مبلغی حدود ۲۶۰ میلیارد تومان زیان را ثبت نموده است.

ایشان ادامه دادند: مطالبات معوق بانکی چیزی حدود ۲ برابر افزایش را نشان می دهد، رانت خواری، اعطای بی حساب وام های کلان به افراد خاص و رکود در صنعت و بازار موجب شد تا شرکتها و مردم از پرداخت وام ها ناتوان شوند و این معوقات به ۲ برابر در طول ۴ سال افزایش یابد.

مظلومی ادامه داد: امروز ما در دوره پس از انقلاب دولتی پرخرج داریم به گونه ای که بودجه عمرانی و فرهنگی به شدت کاهش یافته و متاسفانه شب پرداخت یارانه ۴۵۵۰۰ تومانی برای دولت شب عزا شده است، سوال اینجاست که چرا شب پرداخت حقوق ۲۵۰ میلیون تومانی به همراه حق اوقات فراغت برای دولت راستگویان به کابوس مبدل نشده است، متاسفانه بودجه جاری دولت از سال ۹۲ به ۲ برابر افزایش یافته و این رقم امروز به مرز ۲۶ هزار میلیارد تومان رسیده است.

حجت الاسلام مظلومی ادامه داد: ما در مردم را می دانیم، درد آشنای مردم هستیم، متاسفانه امروز ۳۳ درصد در واردات لوازم لوکس به کشور افزایش داشتیم، چند درصد مردم مستضغف توان استفاده از این لوازم لوکس را در کشور دارند، این اقلام و لوازم در کجای زندگی مستضعفین جای دارد، واردات بی رویه برنج که رقمی بین ۱ تا ۱/۵ میلیون تن را ثبت کرده زندگی شالی کاران را با مشکل مواجه کرده است، متاسفانه حذف عجولانه کارت سوخت از سبد خودروداران واردات بنزین را به کشور ۱۵ درصد افزایش داده است.

وی افزود: یکی از افتخارات دولت افزایش خام فروشی است، برداشت بی رویه بنزین و فروش آن از ۱ میلیون بشکه به ۲/۵ میلیون بشکه رسیده است، خام فروشی که امروز بلای جان اقتصاد مملکت هست، وعده مسکن مهر محقق نشد و موجب شد تا صنعت ساخت و ساز مسکن که می دانم بخشی از خانواده های شما عزیزان در این صنعت فعال هستند با رکود موجه شده و این مهم ۲۳ درصد کاهش پیدا کند.

ایشان خاطر نشان کردند: ما در سال ۹۳ بسته خروج از رکود را اجرا کردیم اما این طرح با شکست مواجه شد و عملا چیزی تغییر پیدا نکرد، مجددا در سال ۹۴ بسته دوم را اجرا کردیم به همه مردم ۲۵ میلیون تومان وام خرید خودرو و ۱۰ میلیون تومان وام خرید کالا دادیم در حالی که در همان زمان اجرا مرزهای گمرکی کشور برای ورود کالاهای اساسی از خارج کشور باز شد، ما به صنعت خودمان کمک نکردیم دیگران را از رکود نجات دادیم و خود عملا در رکود باقی ماندیم.

مظلومی گفت: دولت در سال ۹۳ ماجرای یکسان سازی نرخ ارز را پیش کشید ما بر می گردیم و نگاه می کنیم و می بینیم که نرخ ارز یکسان سازی نشده بلکه از سال ۹۲ تا روز اجرای برجام نرخ ارز ۷۲۰ تومان افزایش داشته است، جالب است بدانیم که متاسفانه از روز اجرای برجام به این طرف نیز نرخ ارز ۶۰۰ تومان افزایش داشته است و امروز این رقم به نزدیکی های ۴۰۰۰ تومان رسیده است.

ایشان ادامه دادند: باید برای نجات اقتصاد بیمار کشور که بنده نمونه هایی از آن را بیان کردم کاری کرد، به رقم ها و آمارهای ساختگی و غیر منطقی پایان داد، به ضعف مدیریت ها پایان داد، امروز باید دولتی روی کار بیاید تا با کار جهادی و انقلابی به مشکلات مردم خاتمه دهد، مشکلاتی که امروز باعث شده ثروتمندان، ثزوتمندتر و فقیران، فقیرتر شود، ما کار انقلابی می خواهیم، ما کار جهادی می خواهیم، حضرت آقا فرمودند ما هر جا انقلابی عمل کردیم پیروز شدیم، امروز کسانی را روی کار بیاورید که کارنامه درخشان دارند، می گویند آزمودنی ها را باید آزمود، اما بدانید آزموده را آزمودن خطاست، کسی که رفوزه آزمون انقلاب شد جایی در امور اجرایی کشور ندارد.

مظلومی در پایان افزود: شما ا قسم می دهم به خدای احد و واحد با وضو بر سر صندوق رای بیایید، نگذارید این انقلاب که با خون شهدا معامله شده است به دست نابکاران و نااهلان بیفتد، همه وظیفه دارند در مقابل تک تک لحظات عمرشان و مدیون انتخاب هایشان هستند و در قیامت پاسخگو.

لازم به تذکر است این مراسم با حضور خیل کثیری از بانوان انقلابی در مسجد طاق دروازه شهرستان ویژه مراغه به مناسبت بزرگداشت ولادت باسعادت سبط اکبر، علی اکبر (علیه السلام) برگزار شد، خاطر نشان می شویم که در پایان این نشست به سوالات مهم پیرامون انتخابات ۲۹ اردیبهشت و انتخاب اصلح پاسخ داده شد.

لطفاً نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *