اقتدار نظامی لازمه بقاء

همه کشورهای دنیا برای بقاء خود نیاز به اقتدار نظامی دارند، تاکید اسلام بر این نکته نیز مبین اقتدار نظامی به خصوص برای مسلمین هست، وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّهٍ(۱) نشان می دهد که مسلمانان برای مقابله با دشمنان باید هر چه در توان دارند قوای نظامی جمع آوری کنند.

اینکه امروز بگوییم برای پیشرفت اقتصادی خود مانند کشورهای ژاپن و … باید قوای نظامی را نادیده بگیریم حرف نادرستی هست، این همان حرف دشمن هست، کوبیدن به طبل دشمن هست، ما برای پیشرفت و سخن گفتن در عرصه جهانی باید امنیّت داشته باشیم، بی شک امنیّت بدون وجود تسلیحات موشکی و نظامی ناممکن هست، امروز ترس و واهمه دشمن از تسلیحات موشکی ما هست، این پیشرفت ها را نباید نادیده گرفت.

کسانی که در داخل کشور به طبل دشمنان می کوبند باید شرمنده شهدا باشند، امروز که در آغازین روز هفته دفاع مقدس قرار گرفته ایم، یک بار دیگر به سخنان خود نگاهی کنند و ببینند که چه گفته اند، چه هدفی را دنبال می کنند.

اسلام، دین صلح و آرامش است و همیشه دراسلام، صلح و آرامش، بر جنگ و قتال برتری داشته است، جمهوری اسلامی ایران به حول و قوّه الهی در سراسر جهان پرچم اسلام را به دست گرفته، امروز با عملکردش، نشان داده که اسلام چهره رحمانی داشته و داعشی که به نام اسلام خلبانی را در قفس می سوزاند هیچ ربطی به اسلام ندارد، اعتقاد اسلامی ندارد، بی ارزش هست و ارزشی ندارد.

 [divide icon=”square” width=”medium” color=”#”]

پی نوشت:

۱) سوره انفال، آیه ۶۰.

لطفاً نظر خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *