حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

چهارشنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۰ 3 رمضان 1442 Wednesday, 14 April , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 3799 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 99×
۱۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۵
شناسه : 4991
بازدید 404
0

حضرت امام خمینی (ره) دارای اندیشه ای والا بوده اند ، این مسئله را پایه گذاری نظام ضد استکباری این مجاهد بزرگ نشان می دهد ، استراتژی حضرت امام خمینی (ره) برای ما الگو هست ، اگر یک سیاستمدار ، یک پزشک ، یک جوان ، می خواهد الگوی صحیحی را انتخاب کند ، خط […]

پ
پ

حضرت امام خمینی (ره) دارای اندیشه ای والا بوده اند ، این مسئله را پایه گذاری نظام ضد استکباری این مجاهد بزرگ نشان می دهد ، استراتژی حضرت امام خمینی (ره) برای ما الگو هست ، اگر یک سیاستمدار ، یک پزشک ، یک جوان ، می خواهد الگوی صحیحی را انتخاب کند ، خط امام (ره) الگوی مناسبی هست.

یکی از مهمترین استراتژی های امام روح الله (ره) ، استراتژِ صفاتی شان هست ، امام دارای زندگی با برنامه ریزی دقیق بوده و روحیه ای کامل اسلامی داشته اند و رفتارشان مطابق با دین چه در عرصه علمی ، چه در رفتار با خانواده و جه در عرصه سیاسی بودند و دارای اندیشه ناب اسلامی بودند.

 ۱٫ تبلور تعهد در نگرش امام (ره)

امام راحل (ره) داریا تعهد به حوزه سه گانه دین ، جامعه و نفس داشتند که این امر موجب شکل گیری یک مثلث اساسی در نگرش امام (ره) شد ، ثمره تعهد به دین ، تکلیف گرایی شد و تعهد نسبت به جامعه ، نظریه بزرگ مصلحت را شکل داد و تعهد به نفس ، موجب آرامش روحی و روانی امام می گردد.

۲٫ تکلیف گرایی

یکی از اساسی تزین نگرش امام (ره) ، نگرش نسبت به تکلیف بود ، به گونه ای که امام (ره) می فرمودند : ما مامور به انجام وظیفه و تکلیفیم نهحصول نتیجه (۱).

۳٫ مدارا با مردم

یکی از مشکلاتی که حاکمان جور و ظلم داشت ، عدم مدارا با مردم بود ، امام (ره) نسبت با مردم مهربان و نرم خو بود و با مردم مدارا می کرد ، اگر مردم مرتکب اشتباهی می شدند ، امام (ره) تذکر می دادندو همیشه درصصد جذب مردم بودند.

۴٫ دوری از حب نفس

حضرت امام (ره) بر ضرورت دوری از حب نفس تاکید داشتند به کونه ای که بارها این مسدله را به مسئولین کشور گوشزد کرده اند (۲).

[divide color=”#”]

پی نوشت :

۱٫ کلمات قصار ، ص ۵۰٫

۲٫ صحیفه نور ، ج ۱۲ ، ص ۱۴۱-۱۴۲٫

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.