آیا شیر بها و نفقه و مهریه فاحشگی نیست؟

پاسخ ارائه شده در این صفحه پاسخ به سوال یک پرسشگر با مشخصات خاص می باشد لذا در صورتی که سوالی سایر از موضوع دارید از طریق درگاه های پاسخگویی سوال خود را ارسال فرمائید.

[box type=”info” bg=”#” color=”#” border=”#” radius=”5″ fontsize=”14″]

سوال

آیا در ازدواج مسئله ی شیربها و نفقه و مهریه که جز حقوق زنان هست نوعی فاحشگی نیست؟ در فاحشگی هم زن در قبال درآمد رغبت می کنه به چنین کاری در ازدواج هم زن برای رفع نیاز جنسی شوهر و برای ازدواج پرداخت مهریه و نفقه و شیربها می کنه و این همه حقوق در قبال رفع نیاز شوهرش داره و در جایی هم تنها وظیفه زن رفع نیاز جنسی مطرح شده پس نتیجه چه می شود؟

[/box]

[box type=”tip” bg=”#” color=”#” border=”#” radius=”5″ fontsize=”14″]

پاسخ

خداوند متعال نیاز جنسی را در وجود مرد و زن نهادینه کرده است تا زن و مرد به همدیگر نیازمند باشند و کانونی به اسم خانواده تشکیل شود، پس از تشکیل این مهم هر دو نیازهایی به همدیگر پیدا می کنند، این نیاز ها در سایه امنیت و آرامش و در یک محیط سالم تشکیل می شود و حتی بقای انسانها نیز فقط از این طریق امکان پذیر است.

با بیان مطلب فوق می بینیم که تنها کاری که در ازدواج صورت می پذیرد رسیدن به نیاز جنسی نیست بلکه آرامش و امنیت کامل روحی و جسمی و زندگی سالم در آن وجود دارد، غریزه جنسی یکی از اساسی ترین غرایزی هست که خداوند متعال در نهاد انسان به ودیعه گذاشته است، حال انسان اگر از راه صحیح این غریزه را اشباع نکند بی شک راه به سوی انحراف گذاشته و مشکلات فراوان اجتماعی را به وجود خواهد آورد، علاوه بر آن زنان و فرزندان بی سرپرست مشکلات را دو چندان خواهد کرد، پس معقول است انسان راه صحیح خدادادی که همان ازدواج است را برگزیند.

حال سوال حضرتعالی درباره گرفتن نفقه، شیر بها و …است، این هم از مسائل مهمی است، چرا که زن و مرد هر دو حقوقی را دارند، تصور کنید که اگر چنین حقوقی برای زنان تعبیه نمی شد، ارتباط گیری برای مردان به سهولت صورت می پذیرفت و فاجعه به وجود می آمد چون مردان پس از اشباع غریزه خود به سراغ افراد دیگری رفته و زنان بدون سرپرست در مشکلات فرو رفته و توان اداره خود را نداشتند، لذا تمام مباحثی که از سوی خداوند متعال قانونگذاری شده به نفع همه بشریت هست تا این پیوند اجتماعی به نحو اکمل به وجود آید.

[/box]

لطفاً نظر خود را بنویسید