دانلود آهنگ جدیدclose
چرا طلاب خدمت سربازی ندارند؟
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
چرا طلاب خدمت سربازی ندارند؟
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلیآشنایی با زندگی طلبه هاچرا طلاب خدمت سربازی ندارند؟

تعداد بازدید : 59
نویسنده پیام
admin آفلاین


ارسال‌ها : 15
عضويت : 3 /5 /1398
تشکر شده : 1
چرا طلاب خدمت سربازی ندارند؟
از کجای قرآن واسلام این قانون استنباط می شود که طلاب خدمت سربازی ندارند!؟

پنجشنبه 03 مرداد 1398 - 20:40
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش
maraghehei آفلاین


ارسال‌ها : 11
عضويت : 5 /5 /1398
محل زندگي : مراغه
تشکرها : 1
پاسخ : 1 RE چرا طلاب خدمت سربازی ندارند؟ :
اصولاً در قرآن به کلیات مسایل پرداخته شده و به جزئیات اشاره نشده است.
جزئیات مسایل توسط معصومان(ع) بیان و تبین می‌شود، یا مجتهدان جزئیات را از اصول و کلیات استنباط می‌کنند.
همان طور که در قرآن به اصل خدمت سربازی اشاره نشده، به معافیت روحانیت از سربازی نیز مطمئنا اشاره نگردیده است. اگر چه شاید بتوان از آیاتی که به مسلمانان دستور آمادگی در مقابل دشمن می دهد ، اصل سربازی را به دست آورد ، اما این مسئله نیز به مورد سوال مربوط نمی شود.
اصل خدمت سربازی و معافیت از آن، تابع قوانین و مقررات جامعه است.
امروزه در برخی کشورها دختران به سربازی می‌روند، ولی در ایران، دختران از سربازی معاف هستند. همچنین در ایران برخی افراد مانند فرزندانی که سرپرستی پدر و مادر را بر عهده دارند طبق شرایط، از خدمت سربازی معاف هستند.
بر اساس قانون مدنی جمهوری اسلامی، روحانیون از خدمت سربازی معاف نیستند. آنان مانند افراد دیگر باید خدمت سربازی را بگذراند. از این رو طلبه ایام تحصیل مانند دانشجویان از معافیت تحصیلی استفاده می‌کنند و بعد از فارغ تحصیل شدن ملزم به گذراندن خدمت سربازی هستند. استفاده از معافیت تحصیلی اختصاص به طلاب و روحانیون ندارد. دانشجویان و دانش‌آموزان نیز می‌توانند از آن استفاده کنند.
هر جامعه‌ای می‌تواند قوانینی مبنی بر معافیت بعضی از خدمت سربازی وضع کند، مثلاً در جمهوری اسلامی قانون وضع شده است مبنی بر معافیت نخبگان جامعه از سربازی. آنان به جای اینکه از مرزهای جغرافیایی و امنیت کشور دفاع کنند، به فعالیت‌های فرهنگی می‌پردازند. خدمت در حد حوزه‌‌های فرهنگی و هدایت مردم، از اهمیت ویژ‌ه‌ای برخوردار است. روحانی که به وظیفه فرهنگی خود عمل کند، سرباز تمام وقت و همیشه حاضر نظام عقیدتی کشور است.
قانون معافیت روحانیون، مربوط به پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیست، بلکه پیش از انقلاب نیز روحانیون را به سربازی نمی‌بردند.

شنبه 05 مرداد 1398 - 17:45
ارسال پیام وب کاربر نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ