دانلود آهنگ جدیدclose
پوشیدن یا نپوشیدن لباس طلبگی
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::
پوشیدن یا نپوشیدن لباس طلبگی
www.rozex.rozblog.com
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

صفحه اصلیآشنایی با زندگی طلبه هاپوشیدن یا نپوشیدن لباس طلبگی

تعداد بازدید : 45
نویسنده پیام
admin آفلاین


ارسال‌ها : 15
عضويت : 3 /5 /1398
تشکر شده : 1
پوشیدن یا نپوشیدن لباس طلبگی
بعضی از افراد به کسانی که طلبه می‌شوند، توصیه می کنند لباس نپوشند و با همین لباس عادی تبلیغ کنند. دلیل آن افراد این است که مردم به این لباس بدبین شده اند؛ چگونه باید به این شبهه پاسخ داد؟

پنجشنبه 03 مرداد 1398 - 20:38
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش
maraghehei آفلاین


ارسال‌ها : 11
عضويت : 5 /5 /1398
محل زندگي : مراغه
تشکرها : 1
پاسخ : 1 RE پوشیدن یا نپوشیدن لباس طلبگی :
اگر چه پوشیدن یا نپوشیدن لباس طلبگی ارتباطی به شخصیت حقیقی افراد ندارد، نیز تأثیری بر آن نخواهد گذارد، اما به عنوان نماد و ابزار تبلیغ، کاربرد وسیعی دارد. شخصی که طلبه می‌شود، اگر بخواهد تبلیغ دین کند با پوشیدن این لباس مقدس ، خود را به عنوان عالم به احکام و معارف دینی معرفی می‌کند تا بشناسند و بدانند احکام اسلامی و اصول و فروع دین را باید از چه کسی بیاموزند.
البته در این بین هستند کسانی که خودسازی نکرده‌اند و با پوشیدن لباس طلبگی، از این موقعیت سوء استفاده می‌کنند یا نااگاهانه موجب بد گمانی دیگران می شوند، با این حال دلیل نمی‌شود شخصی که به خاطر تبلیغ اسلام به طلبگی رو می‌آورد و به این هدف مقدس ایمان و اعتقاد دارد، به خاطر عملکرد غلط بعضی که منجر به سوء ظن افراد شده یا می‌شود ، از پوشیدن لباس روحانی منصرف شود، بر عکس، چنین فردی می‌بایست‌در این راه قاطعانه‌تر عمل کند تا با الگو شدن نزد مردم، نقایص و کاستی‌های دیگر هم صنفان خود را جبران کند. به عبارت دیگر افراد شایسته باید این لباس را بپوشند، تا شأن و مقام روحانیت و ارزش این لباس حفظ شود. کنار رفتن افراد شایسته ، به معنای تأیید کار کسانی است که احیاناً از این لباس استفاده نامطلوب می‌کنند.
نیز باید یادآوری کرد افراد و شخصیت های با عظمتی چون حضرت امام را که هیچ کس حداقل در قرن اخیر به پایه او نرسیده است. او همین لباس را می‌پوشید و یا مانند علامه طباطبایی و شهید مطهری.
پس به خاطر حرف دیگران نباید از ادامه کار مأیوس شد. لباس روحانیت دارای پیام است و آن، دعوت به اسلام و یاد خدا و آخرت می‌باشد. در این شرایط که زخم زبان‌ها زیاد شده، پوشیدن لباس روحانیت یک نوع مجاهده با نفس حساب می‌شود که اگر برای خدا باشد، ثواب دارد. این تصور که بدون این لباس، بهتر می‌توان از دین اسلام تبلیغ کرد، به دلائل متعدد نمی‌تواند مورد قبول باشد. از مهم ترین آفات این تفکر، جدایی انداختن بین دین و روحانیت است واین فکر اشتباه که مردم معارف و حقایق دین را از شخص غیر روحانی بهتر و صحیح تر می‌آموزند.

شنبه 05 مرداد 1398 - 17:46
ارسال پیام وب کاربر نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.تمامي حقوق محفوظ است . طراح قالبــــ : روزیکســــ