پاسخ ارائه شده در این صفحه پاسخ به سوال یک پرسشگر با مشخصات خاص می باشد لذا در صورتی که سوالی سایر از موضوع دارید از طریق درگاه های پاسخگویی سوال خود را ارسال فرمائید و اگر سؤالتان مشابه این موضوع می باشد در قسمت نظرات همین مطلب سؤال خود را درج فرمائید تا در اسرع وقت پاسخ داده شود.مشاوره خانواده,
چرا اسلام می خواهد زنان خانه نشین باشند؟

پاسخ ارائه شده در این صفحه پاسخ به سوال یک پرسشگر با مشخصات خاص می باشد لذا در صورتی که سوالی سایر از موضوع دارید از طریق درگاه های پاسخگویی سوال خود را ارسال فرمائید و اگر سؤالتان مشابه این موضوع می باشد در قسمت نظرات همین مطلب سؤال خود را درج فرمائید تا در اسرع وقت پاسخ داده شود.

سوال: چرا اسلام می خواهد زنان خانه نشین باشند؟

پاسخ: دین مبین اسلام دین رحمت و مغفرت است و به تمام ابعاد زندگی بشری به صورت یکنواخت و کاملا عادلانه نگاه میکند ، برای پاسخ به سوال فوق به چند نکته اشاره می کنیم.

۱. در هیچ جایی از کتاب الهی و سیره و روش پیامبر (ص) و ائمه اطهار نمی توانید پیدا کنید که بگوید زن باید خانه نشین باشد ف یعنی اسلام با خروج زن از خانه مخالف نیست ، بلکه حضور زنان در محافل مختلط را دارای تبعات منفی می داند.

۲. دین اسلام همه محافل عمومی را دارای تاثیر منفی نمی داند ، بلکه از حضور زنان با رعایت موازین شرعی استقبال می کند ، در طول تاریخ زنان بسیار تاثیر گذاری در تاریخ اسلام وجود داشته که می توان به حضور حضرت زینب (س) در واقعه عاشورا اشاره کرد.

۳. برخی به گونه ای درباره خانه سخن به میان می آورند مثل اینکه خانه اسنان زندان است ، دیدگاه اسلام درباره محل زندگی و خانه انسان محل آرامش است ، مردانی هم که در بیرون خانه هستند و کار می کنند ، در تلاش هستند تا برای رفع خستگی و گرفتن آرامش روحی و روانی در سریع ترینم زمان ممکن به خانه خود بروند ، شاید منظور از خروج از خانه بی بند و باری اجتماعی باشد.

۴. تا بحال آیا به این فکر کرده اید افرادی که در تلاش ند تا زنان را از کانون گرم خانه به بیرون بکشند ، به زن چه جایگاهی داده اند ، اسلام به زن چنان جایگاهی داده که در قرآن یک سوره مجزا به نامشان “سوره نساء” آورده است ، زن را از در چشم بودن به دور داشته زن را همسان مروارید درون صدف دانسته است.

5. مگر نه که جایگاه هر انسان ارزش او را نمایان می کند ، چه ارزشی بالاتر برای زن که مادر است و به دیدگاه اسلام ، بهشت برین جایگاه اوست ، آیا از این جایگاه ، جایگاه بهتری سراغ دارید.

کلیدواژه ها: ,