رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه گفت: نشریات به عنوان یکی از مهمترین شاخص های توسعه فرهنگی بشمار میروند و در معرفی فرهنگ و تمدن غنی شهرستان نقش اساسی دارند.به گزارش MARAGHEHEI.IR، به نقل از پرتال فرهنگ و ارشاد مراغه احمد فیاض روز سه شنبه در جلسه مدیران مسئول نشریات محلی مراغه نقش مدیران مسئول نشریات محلی را در بحث ساماندهی و تعامل در حل مشکلات این قشر مهم عنوان کرد و افزود: با تجمیع واحدهای فعال در این حوزه و ارتباط مستقیم با مدیران مسئول می توان بسیاری از مسائل مربوط به این قشر را حل کرد.…
نشریات یکی از مهمترین مولفه های توسعه فرهنگی هستند

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه گفت: نشریات به عنوان یکی از مهمترین شاخص های توسعه فرهنگی بشمار میروند و در معرفی فرهنگ و تمدن غنی شهرستان نقش اساسی دارند.

به گزارش MARAGHEHEI.IR، به نقل از پرتال فرهنگ و ارشاد مراغه احمد فیاض روز سه شنبه در جلسه مدیران مسئول نشریات محلی مراغه نقش مدیران مسئول نشریات محلی را در بحث ساماندهی و تعامل در حل مشکلات این قشر مهم عنوان کرد و افزود: با تجمیع واحدهای فعال در این حوزه و ارتباط مستقیم با مدیران مسئول می توان بسیاری از مسائل مربوط به این قشر را حل کرد.

وی افزود: برگزاری جلسه با سرپرستان و نمایندگی های سایر نشریات در شهرستان از دیگر برنامه های این اداره در آینده خواهد بود.

وی به سابقه و پیشینه درخشان شهرستان مراغه در تمامی حوزه ها اشاره کرد و گفت: پیشینه غنی فرهنگی و هنری مراغه ایجاب میکند نشریات محلی نیز به عنوان یکی تاثیرگذارترین حوزه ها در معرفی چهره درخشان مراغه نقش اصلی خودرا ایفا نمایند و بیش از پیش در این مسیر گام بردارند .

وی آسیب شناسی مشکلات اصحاب رسانه و نشریات مراغه را ضروری عنوان کرد و افزود: هم اندیشی با اصحاب رسانه و صاحبان فکر، ارائه راهکارها و پیشنهادات علمی وعملی می تواند در آسیب شناسی مشکلات این قشر موثر واقع شود.

وی به دلایل عدم استقبال از نشریات شهرستان نیز اشاره کرد و افزود: کپی اخبار سایر خبرگزاری ها ، عدم تولید محتوا و عدم غنی سازی مطالب، سطحی نگری در گزارشات و مطالب درج شده و نیز عدم انسجام و وحدت بین نشریات محلی مراغه از مهمترین این دلایل است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه به نگاه ویژه مسئولان شهرستان به موضوع فرهنگ و اطلاع رسانی اشاره کرد و افزود: مدیریت و مسئولین ارشد شهرستان نگاه مثبت و ویژه ای به این حوزه دارند و این فرصتی است تا برای برداشتن گامهای اساسی در حوزه فرهنگ و حل مشکلات موجود اقدام گردد.

فیاضی اضافه کرد: اختلاف سلیقه از ضروریات رشد و تعالی در هر سیستمی میباشد ، ولی نباید این اختلاف سلیقه به کینه‌های شخصی تبدیل و مانع رشد و سد راه شود.

وی همچنین افزود: ثبت نام خبرنگاران در سیستم جامع رسانه ای کشور برای تاسیس و ایجاد خانه مطبوعات در شهرستان ضروری است.

وی با اشاره به تشکیل شورای روابط عمومی های شهرستان افزود: از این پس دعوت به جلسات و همایش ها با توجه به مصوبه ی شورای روابط عمومی شهرستان از طریق مدیرمسئولان خواهد بود و روابط عمومی ها به صورت مستقیم با مدیران مسئول در ارتباط خواهند بود.

گفتنی است در ادامه این جلسه مدیران مسئول نشریات محلی شهرستان نیز هرکدام به بیان مشکلات و دیدگاههای خویش پرداختند، همچنین حجت الاسلام مظلومی به عنوان مدیر مسئول پایگاه خبری صافی در این جلسه حضور داشت.