نخستین جلسه کارگروه اشتغال روستای آهق با هدف ایجاد اشتغال پایدار در این روستا برگزار شد.کارگروه اشتغال,روستای آهق,بنیاد برکت,
نخستین جلسه کارگروه اشتغال روستای آهق برگزار شد

نخستین جلسه کارگروه اشتغال روستای آهق با هدف ایجاد اشتغال پایدار در این روستا برگزار شد.

به گزارش MARAGHEHEI.IR، نخستین جلسه کارگروه اشتغال با حضور حجت الاسلام قربانی مجری طرح بنیاد برکت در استان آذربایجان شرقی و اعضای این کارگروه در روستای آهق با هدف ایجاد اشتغال پایدار برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام قربانی با تشریح طرح سحاب بنیاد برکت بر لزوم ایجاد اشتغال پایدار برای روستائیان تاکید کرده گفت: این طرح در استان آذربایجان شرقی و در مراغه به صورت پایلوت در روستای آهق این شهرستان اجرا خواهد شد.

وی افزود: این طرح ها بیشتر کسانی را مد نظر دارد که درآمد آنها کفاف زندگی معمولی را نمی دهد و کسانی مشمول هستند که با دارا بودن مدرک و مکان مورد نیاز شغل، توانایی ایجاد اشتغال را برای خود ندارند.

قربانی افزود: فرمانداری مراغه در این طرح تاکنون مشارکت خوبی داشته و امیدواریم بتوانیم با ارائه وام های کم بهره از سوی بانک عامل و نظارتهای مستمر در این روستا شغل پایدار ایجاد نماییم تا از مهاجرت روستائیان به داخل شهر جلوگیری نماییم.

در این جلسه حجت الاسلام مظلومی به عنوان روحانی مستقر ضمن بیان مشکلات و موانع اشتغال در این روستا گفت: با توجه به جمعیت جوان این روستا نبود امکانات مالی یکی از موانع مهم در راستای عدم وجود شغل می باشد که امیدواریم به کمک بنیاد برکت این مشکل مهم را در این روستا حل نماییم.

وی ضمن تشکر از همکاری های دهیاری و شورای اسلامی روستا افزود: دهیاری و شورای اسلامی در این طرح می تواند به شناسایی دقیق افراد مشمول کمک شایانی نماید و در این مدت کوتاه نیز این مسئله را ثابت کرده اند.

قابل ذکر است که کارگروه اشتغال روستا متشکل از روحانی و امام جماعت مسجد روستا، دهیاری روستا، اعضای شورای اسلامی روستا، دو نفر معتمد روستا، نماینده جهاد کشاورزی، نماینده بهداشت، نماینده مدرسه و نماینده بنیاد برکت در شهرستان به عنوان دبیر جلسات تشکیل می شود که با حضور اکثریت اعضا این جلسه برگزار شد.

در این جلسه با اکثریت آرای حاضران، حجت الاسلام مظلومی روحانی مستقر و امام جماعت مسجد به عنوان رئیس کارگروه انتخاب شد.