به گزارش MARAGHEHEI.IR، مراسم غبار روبی از مزار شهدای هشت سال دفاع مقدس با حضور مسئولین بخشدار مرکزی، معاون بنیاد شهید شهرستان و جمعی از مسئولین محترم شهرستان و اهالی روستای آهق برگزار شد.در این مراسم حجت الاسلام مظلومی مراغه ای با یادآوری رشادتهای شهدا در جبهه های نبرد حق علیه باطل گفت: تقارن ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان با هفته دفاع مقدس را از برکات ویژه می دانیم چرا که شهدای ما هدفی جزء ادای احترام به ساحت ابا عبدالله الحسین علیه السلام نداشتند. وی افزود: اگر از رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس سوال…
مراسم غبار روبی مزار شهدا با حضور مسئولین شهرستان در روستای آهق برگزار شد

به گزارش MARAGHEHEI.IR، مراسم غبار روبی از مزار شهدای هشت سال دفاع مقدس با حضور مسئولین بخشدار مرکزی، معاون بنیاد شهید شهرستان و جمعی از مسئولین محترم شهرستان و اهالی روستای آهق برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام مظلومی مراغه ای با یادآوری رشادتهای شهدا در جبهه های نبرد حق علیه باطل گفت: تقارن ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان با هفته دفاع مقدس را از برکات ویژه می دانیم چرا که شهدای ما هدفی جزء ادای احترام به ساحت ابا عبدالله الحسین علیه السلام نداشتند.

وی افزود: اگر از رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس سوال شود که چه آرزویی دارید بی شک خواهند گفت که می خواهم مجدد شب های عملیات را درک کنم، رزمندگان ما در جبهه هم مانوس با اهل بیت علی الخصوص امام حسین (علیه السلام) بودند و شب عملیاتی را نمی توان سراغ گرفت مگر در آن زیارت عاشورا همراه با سینه زنی و عزاداری برای سالار شهیدان برگزار شود.

مظلومی با ابراز تشکر از مسئولین شهری گفت: اینجانب بر خود وظیفه می دانم که از مسولین شهرستان به خاطر انتخاب روستای آهق برای حضور و ادای احترام به مقام شامخ شهدای ۸ سال دفاع مقدس این روستا تشکر می کنم، این روستا با توجه به جمعیتی که دارد نزدیک ۲۶ شهید و ۱۰۰ جانباز و آزاده تقدیم کیان مملکت اسلامی نموده که این هم از اثرات عالمان دینی بوده که در حد اجتهاد بوده اند و امر تبلیغ دین را در اینجا سپری نموده و در مکتب انسان ساز خود شهدا و رزمندگانی را تربیت کرده اند.

حجت الاسلام مظلومی خاطر نشان کرد: تشکر می کنم از همه بزرگوارانی که در احداث سرویس بهداشتی گلزار شهدا تلاش نموده اند علی الخصوص دهیار پرتلاش روستا و بخشدار محترم بخش مرکزی شهرستان که یکی از دغدغه های مهم ما در طول حضورمان در این روستا بوده و منشا مکلات فراوانی را برایمان فراهم آورده بود.

وی در ادامه گفت: در سال گذشته جلسه ای با حضور بخشدار محترم در روستای آهق برگزار شد که قول مساعدی برای حصار کشی گلزار شهدا و قبور مومنین داده شد که متاسفانه تاکنون عملی نشده و قبور مومنین محل عبور احشام شده که متاسفانه مشکلاتی اعم از بی حرمتی به قبور مومنین را برایمان ایجاد کرده که درخواست داریم در جهت رفع این مشکل تلاش شود.

در پایان بخشدار شهرستان مراغه جناب آقای گل محمدی گزارشی را از وضعیت ساماندهی راه مواصلاتی بیان کرده و قول مساعد برای رفع مشکلات موجود روستا را دادند.