یک مبلّغ دینی در مراغه گفت: اگر خود را مکلف به حضور در مساجد کنیم، به زودی برخی فسادهای جامعه ریشه کن شده و مدینه فاضله ای ایجاد خواهد شد.هیئت امام حسن (ع) مراغه,محرم 91,
فسادهای جامعه با حضور در مساجد ریشه کن می شود

یک مبلّغ دینی در مراغه گفت: اگر خود را مکلف به حضور در مساجد کنیم، به زودی برخی فسادهای جامعه ریشه کن شده و مدینه فاضله ای ایجاد خواهد شد.

به گزارش خبرنگار افتخاری خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا)، حجت الاسلام مجتبی مظلومی مراغه ای، در سخنرانی قبل از اذان ظهر روز عاشورا در مسجد امام حسن(ع) مراغه ضمن اشاره به اعمال روز عاشورا بر ضرورت مداومت اقامه نماز مسلمین تأکید کرد.

وی ادامه داد: امام حسین(ع) در مقابل هجمه های شدید دشمن به اقامه نماز به همراه یاران و انصار خود پرداخت که این نشانگر تأکید بر اقامه امر نماز در تمام حالت های زندگی بشری، حتی در میدان رزم است.

مظلومی مراغه ای در ادامه با بیان حدیث نبوی افزود: پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص) فرمودند که «حسین از من است و من از حسین» که شاید بدین دلیل بوده که دین پیامبر اسلام(ص) توسط امام حسین(ع) حفظ می شد.

وی با انتقاد از برخی اعضای هیئت امنای مساجد مراغه گفت: متأسفانه دیده می شود که برخی مساجد در هنگام اذان به روی نمازگزاران باز نیست و باید هیئت امنای مساجد خود را موظف بدانند که در هنگام نماز به ویژه نماز مغرب و عشا به روی نمازگزاران باز باشد.

مظلومی مراغه ای: دوری از مساجد متأسفانه در هیئت های عزاداری ما رخنه کرده و با ایجاد حسینیه ها مردم از مساجد دوری می کنند که این به نفع اسلام و مسلمین نیست

مظلومی مراغه ای در ادامه با مورد خطاب قرار دادن مخاطبان بیان کرد: اگر خود را مکلف به حضور در مساجد بکنیم، به زودی برخی فسادهای جامعه ریشه کن شده و مدینه فاضله ای ایجاد خواهد شد.

این مبلّغ در ادامه افزود: کودکان ما از زمانی که پا به عرصه دنیا گذاشته و چشم گشوده اند، خود را در هیئت عزاداری ابا عبدالله الحسین(ع) دیده اند و این مفهوم برایشان به واقعیت پیوسته که در هر شرایطی باید مجالس سرور و سالار شهیدان را خالی نگذاشته و در این مجالس شرکت کنند.

حجت الاسلام مظلومی مراغه ای با مورد خطاب قرار دادن پدران و مادران ادامه داد: اگر آن گونه جهش در جهت حضور مداوم در هیئت های عزاداری را در مساجد داشته باشیم، بی شک مساجد خالی تبدیل به مساجد پر از نمازگزار خواهد شد و این وظیفه پدران و مادران است.

وی در ادامه با انتقاد از عملکرد برخی از هیئت های عزاداری گفت: دوری از مساجد متأسفانه در هیئت های عزاداری ما رخنه کرده و با ایجاد حسینیه ها مردم از مساجد دوری می کنند که این به نفع اسلام و مسلمین نبوده چراکه از دیرباز مساجد محل تحصیل و عبادت و سایر کارهای مهم مسلمین بوده است.

یادآور می شود، نماز ظهر عاشورا با حضور جمع کثیری از اهالی منطقه در مسجد امام حسن(ع) مراغه به امامت حجت الاسلام مظلومی مراغه ای اقامه شد و پس از آن برنامه ها با مراسم شبیه خوانی غارت خیام ادامه پیدا کرد.