پاسخ ارائه شده در این صفحه پاسخ به سوال یک پرسشگر با مشخصات خاص می باشد لذا در صورتی که سوالی سایر از موضوع دارید از طریق درگاه های پاسخگویی سوال خود را ارسال فرمائید.سوال: نظر رهبر معظم انقلاب راجع به عید نوروز چیست؟ آیا همانند عیدهایی که مسلمانان آن‌ها را جدّی می گیرند مثل عید فطر و قربان، از نظر شرعی ثابت شده است، یا این ‌که فقط روز مبارکی محسوب می شود مثل روز جمعه و مناسبت‌های دیگر؟ پاسخ: هرچند نصّ معتبری مبنی بر این‌که عید نوروز از اعیاد دینی یا ایام مبارک شرعی باشد، وارد…
عید نوروز

پاسخ ارائه شده در این صفحه پاسخ به سوال یک پرسشگر با مشخصات خاص می باشد لذا در صورتی که سوالی سایر از موضوع دارید از طریق درگاه های پاسخگویی سوال خود را ارسال فرمائید.

سوال: نظر رهبر معظم انقلاب راجع به عید نوروز چیست؟ آیا همانند عیدهایی که مسلمانان آن‌ها را جدّی می گیرند مثل عید فطر و قربان، از نظر شرعی ثابت شده است، یا این ‌که فقط روز مبارکی محسوب می شود مثل روز جمعه و مناسبت‌های دیگر؟

پاسخ: هرچند نصّ معتبری مبنی بر این‌که عید نوروز از اعیاد دینی یا ایام مبارک شرعی باشد، وارد نشده است، ولی جشن گرفتن و دید و بازدید در آن روز، اشکال ندارد، بلکه از این جهت که صله رحم می باشد مستحسن است.

کلیدواژه ها: , ,