این چه منطقی است که دولت عربستان در ایام حج واجب اقدام به برپایی جرثقیل های غول پیکری بدون توجه به علایم حفاظتی می کند و جان انسانهای مومن و متدین را از سراسر دنیا به خطر می اندازد ، باید دولت عربستان پاسخگوی این نوع جنایت ها باشد.عربستان سعودی,
دولت عربستان سعودی مسئول سقوط جرثقیل است و باید پاسخگو باشد

این چه منطقی است که دولت عربستان در ایام حج واجب اقدام به برپایی جرثقیل های غول پیکری بدون توجه به علایم حفاظتی می کند و جان انسانهای مومن و متدین را از سراسر دنیا به خطر می اندازد ، باید دولت عربستان پاسخگوی این نوع جنایت ها باشد.

چرا نباید در مدت برگزاری مراسمات ویژه حج جرثقیل های متعددی بر بالای سر بیت الله حرام باشد و خطراتی را برای حجاج به وجود آورد ، چنین عملکردی مصداق عدم کفایت دولت عربستان در برگزاری مراسمات حج است.

اگر دولت عربستان نمی تواند حعاظت و امنیت زائرین بیت الله الحرام را تامین نماید ، از دولت های اسلامی برای این امر استمداد کند ، زائران خانه خدا با هزاران آرزو و آمال از سرتاسر دنیا برای انجام مناسک حج پا به حریم امن الهی می نهند اما متاسفانه هم در این سال و هم در سالهای گذشته شاهد بی کفایتی و کشته و زخمی شدن هزاران حاجی از سرتاسر دنیا هستیم.

دولت عربستان باید در جهت امنیت جانی زائران تلاشی وافر کند و حتی المقدور باید جرثقیل ها را در ایام حضور میلیون ها زائر از تمام دنیا جمع کرده و پس از این مراسم اقدام به گسترش حریم امن الهی نماید.

پس از وقوع یک حادثه پرداخت دیه و سایر کارها نمی تواند آلام مسلمین را التیام بخشد ، امید است دولت های اسلامی در جهت تامین امنیت زائران با دولت عربستان به یک ساز و کار رسمی برسند تا سفر کنندگان به حریم امن الهی با خیالی آسوده به اعمال حج خود برسند.

کلیدواژه ها: ,