نیمه ماه مبارک رمضان ولادت کریمه آل طاها (علیهما السلام) هست، امام بزرگواری که غریبانه در قبرستان بقیع دفن شده است که دل هر محب اهل بیت (علیه السلام) با دیدن آن به درد می آید، همه شیعیان آرزو دارند تا روزی بتوانند روی آن قبور با ساخت حرم دل اهل بیت عصمت و طهارت را شاد کنند، به خاطر این میلاد فرخنده روایتی زیبا و تأمل برانگیز را از این امام همام تقدیم می کنم و امید دارم تا با عمل به این روایات بتوانیم در دنیا راه کمال معنوی را طی نموده و در محضر خداوند عالم روسفید باشیم.امام حسن مجتبی (علیه السلام)…
تا کسی را نیک نشناختی برادری مکن!

نیمه ماه مبارک رمضان ولادت کریمه آل طاها (علیهما السلام) هست، امام بزرگواری که غریبانه در قبرستان بقیع دفن شده است که دل هر محب اهل بیت (علیه السلام) با دیدن آن به درد می آید، همه شیعیان آرزو دارند تا روزی بتوانند روی آن قبور با ساخت حرم دل اهل بیت عصمت و طهارت را شاد کنند، به خاطر این میلاد فرخنده روایتی زیبا و تأمل برانگیز را از این امام همام تقدیم می کنم و امید دارم تا با عمل به این روایات بتوانیم در دنیا راه کمال معنوی را طی نموده و در محضر خداوند عالم روسفید باشیم.

امام حسن مجتبی (علیه السلام) خطاب به یکی از فرزندانش فرمودند: فرزندم! با هیچ کس برادرى مکن تا آن که او را نیک بشناسى، و چون [او را] آزمودى و معاشرت [با او] را پسندیدى، بر پایه گذشت از لغزش ها و مواسات در سختى ها، با او برادرى کن(۱).

پی نوشت:

۱. یا بُنَیَّ، لا تُؤاخِ أحَدا حَتّى تَعرِفَ مَوارِدَهُ ومَصادِرَهُ، فَإِذَا استَنبَطتَ الخُبرَهَ، ورَضیتَ العِشرَهَ، فآخِهِ عَلى إقالَهِ العَثرَهِ وَالمُواساهِ فِی العُسرَهِ؛ تحف العقول: صفحه ٢٣٣.